TEG – podsumowanie działań
Tydzień Edukacji Globalnej zakończył się webinarium PAH, w którym uczestniczyły klasy 2c i 3d pod opieką historyczki, pani Agnieszki Wrzesińskiej, oraz czwartkowym finałem gry korytarzowej CEO klasy 1f pod opieką Moniki Komisarczyk.
Podczas interaktywnych spotkań online uczennice i uczniowie dowiedzieli się m.in. z jakimi wyzwaniami borykają się osoby mieszkajace na Globalnym Południu, dlaczego ludzie migrują, skąd bierze się głód na świecie i na czym polegają globalne współzależności.
Od kilkunastu lat TEG to różnego rodzaju aktywności w klasie, spotkania, warsztaty u nas i w szkołach podstawowych, webinaria oraz gry korytarzowe. Nie odbyłby się one bez współpracy i zaangażowania wielu osób z grona pedagogicznego oraz różnych klas.
Serdeczne podziękowania za współpracę dla pań Agnieszki Budas, Anny Banaś, Kamili Możdżeń – Berbeć, Małgorzaty Opałki, Angeliki Szopy, Małgorzaty Szypulskiej, Agnieszki Wrzesińskiej, Elżbiety Wiącek, Karoliny Zawadzkiej oraz pana Zbigniewa Lipowieckiego.
Gratulacje dla młodzieży przygotowująćej od kliku tygodni warsztaty rówieśnicze w klasach 1f i 2a: Martyny Rasławskiej i Filipa Tatary, Natalii Dudek i Karoliny Stępień, Agaty Lajcht i Amelii Niewiadomskiej oraz Hani Rogali.
Za pomoc w przygotowaniach kampanii informacyjnej TEG „Solidarni ponad granicami” słowa pochwały należą się klasom 1f i 1e.
Dziękuję uprzejmie także naszej absolwentce Mani Grodzickiej za poświęcony czas i warsztaty w klasach 1a, 1b, 2d i 3c.
Słowa podziękowań dla Profesorek Uniwersytetu Wrocławskiego, pań Urszuli Glensk i Agnieszki Małochy za wprowadzenie dyskursu na temat języka emocji używanego oraz sytuacji migrantów i migrantek na pograniczu polsko-białoruskim.
Wychowawczyniom klas 1f, 1e oraz 2a oraz nauczycielkom i nauczycielom dziękuję za wyrozumiałość dla uczniów i uczennic zaangażowanym w prace w ramach TEG.
Koordynatorka Tygodnia Edukacji Globalnej Monika Komisarczyk.