Szkoła Humanitarna – webinarium

„Brzydkie słowo na „F”, czyli o co chodzi z tym feminizmem?” – to temat kolejnego webinarium dla młodzieży z 2ag uczestniczącej w projekcie PAH Szkoła Humanitarna.

Relacja Julii:

Na dzisiejszym spotkaniu rozmawialiśmy o feminizmie. Poznaliśmy różne definicje feminizmu. Zastanowiliśmy się co dał nam feminizm, a jest to na przykład prawo wyborcze, dostęp do antykoncepcji, prawo do pracy, równouprawnienie i  możliwość edukacji. Feminizm dał nam również poczucie siły, brak osamotnienia, większą świadomość, wolność, solidarność oraz nadzieję.

Relacja Ani:

Na dzisiejszym spotkaniu został poruszony temat feminizmu. Warto zapamiętać, że aby być feministą/ feministką, trzeba chcieć dla wszystkich ludzi, kobiet i mężczyzn, wyzwolenia od seksistowskich wzorców, dominacji i ucisku. Była również mowa o tym co dał nam feminizm i co to, a w zasadzie kto to „feminist killjoy”. Wszystko zostało w bardzo ciekawy i interesujący sposób przedstawione.

Refleksja Amelii:

Webinar na temat feminizmu był bardzo inspirujący i naprawdę przyjemny do oglądania i słuchania. Podobało mi się to jak został poprowadzony. Zanim prowadzące przeszły do głównego tematu mogliśmy dowiedzieć się czegoś o sobie nawzajem dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat naszego otoczenia i doświadczeniami. Na koniec przedstawione nam zostały ważne osoby w ruchu feministycznym, o których nie wiedziałam za wiele. Uważam, że był to jeden z ciekawszych webinarów, z którego wiedzę zachowam na dłużej.

Koordynatorki projektu: Monika Komisarczyk, Małgorzata Szypulska

smart
smart
smart
smart
smart