Akcja Żonkile

Klasy 1b, 1d,2a,  2b , 2c, 2d, 2e, 1a, 1c, 2ag, 3d, 3a (grupa projektowa) uczestniczyły w zajęciach na temat 78 rocznicy wybuchy powstania w getcie warszawskim. Poniżej relacje młodzieży oraz zdjęcia:

Zajęcia poprowadziły panie Agnieszka Jagodzińska – Zaleska, Dorota Matusiak i Monika Komisarczyk.

Relacje uczniów i uczennic z kl. 1d:

Film bardzo mi się spodobał. W miły i ciekawy sposób przybliżył mi historię Żydów w Polsce.

 Film był interesujący i ciekawy. Dzięki niemu dowiedziałem się wielu rzeczy, o których dotychczas nie miałem pojęcia. Ten film jest dużą skarbnicą wiedzy historycznej na temat ludzi pochodzenia żydowskiego oraz samej historii Warszawy.

 Temat filmu bardzo mnie zaciekawił. Przybliżył mi życie Żydów, w dawnej warszawie i zmotywował do dalszego szukania informacji, na temat samej kultury żydowskiej, ale i pogłębienia wiedzy o własnych korzeniach. Spodobał mi się sposób, w jaki poprowadzona była historia. To że narratorka odpowiadała o swoich przodkach sprawiło, że historia mnie wciągnęła. Na pewno sama bardziej zainteresuje się tym tematem.

 Bardzo ciekawy filmik. Podobało mi się w jaki sposób opisali historie Żydów w warszawie. Bardzo zainteresował mnie temat odradzającej się kultury w społeczeństwie oraz zaprezentował ciekawe miejsce z tym związane.

 Film bardzo mi się podobał. W łatwy i ciekawy sposób dowiedziałam się o historii Żydów jak i Warszawy.

 Film był bardzo interesujący. W ciekawy sposób przybliżył mi historię Żydów w Warszawie oraz miejsca z nią związane. Zachęcił mnie do szukania informacji o mojej rodzinie.