Biblioteka to nie tylko książki

W ubiegłych latach miały miejsce organizowane przez Panią Danutę Domino „Wieczorki biblioteczne” oraz „Noce bibliotek” (współorganizowane z biblioteką szkolną w Obornikach Śląskich). Spotkania te polegają głównie na integracji: oglądaniu filmów, karaoke, graniu w gry planszowe oraz komputerowe.

„Wieczorki biblioteczne”, to kilkugodzinne spotkania, podczas których „planszówki” są główną atrakcją. Jedząc różnego rodzaju przekąski, takie jak żelki, chipsy, czy paluszki, uczestnicy konkurują ze sobą (oczywiście wszystko w przyjaznej atmosferze 😊). Zaraz obok gier planszowych, kolejną z większych atrakcji jest wspólne śpiewanie przeróżnych piosenek, czyli tak zwane karaoke. Takie wspólne spotkania odbywają się raz w miesiącu.

„Noc bibliotek”, jak sama nazwa wskazuje, to wydarzenie trwające zdecydowanie dłużej, niż wspomniany wyżej wieczorek. Na „Noc bibliotek”, nieletni uczestnicy potrzebują zgody, ponieważ od wieczora, aż do samego rana znajdują się poza domem. Podczas „Nocy bibliotek” główną atrakcją są także gry planszowe, jest jednak zdecydowanie więcej czasu na integrację, oraz oglądanie filmów, przez co atmosfera staje się niemalże domowa. Jedynym minusem udziału jest nieprzespana noc – jest ona za to pełna filmów, rozmów i śmiechu. To wydarzenie odbywa się jednak rzadziej, bowiem raz na rok, ale zdecydowanie jest na co czekać 😊.

Niektórym mogłoby się wydawać, że biblioteka, to przede wszystkim książki. Nic bardziej mylnego! Biblioteka to także miejsce, w którym można spędzić niezapomniany czas, w gronie wspaniałych ludzi.

Julia Redzicka