Młodzież poleca

Rick Riordan – Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej pioruna

Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy : Złodziej pioruna

Co by było, gdyby olimpijscy bogowie żyli w XXI wieku? Co by było, gdyby nadal zakochiwali się w śmiertelnikach i śmiertelniczkach i mieli z nimi dzieci, z których mogliby wyrosnąć wielcy herosi – jak Tezeusz, Jazon czy Herakles? Jak to jest – być takim dzieckiem? To właśnie przydarzyło się dwunastoletniemu Percy’emu Jacksonowi, który zaraz po tym, jak dowiedział się prawdy, wyruszył w niezwykle niebezpieczną misję.

Z pomocą satyra i córki Ateny Percy odbędzie podróż przez całe Stany Zjednoczone, żeby schwytać złodzieja, który ukradł przedwieczną „broń masowego rażenia” – należący do Zeusa piorun piorunów. Po drodze zmierzy się z zastępami mitologicznych potworów, których zadaniem jest go powstrzymać. A przede wszystkim będzie musiał stawić czoła ojcu, którego nigdy wcześniej nie spotkał, oraz przepowiedni, która ostrzegła go przed…

Opis pochodzi od wydawcy

Recenzja

Porywająca pierwsza część serii autorstwa Ricka Riordana. Nastoletni Percy Jackson niespodziewanie odkrywa, kto tak naprawdę jest jego ojcem oraz co powodowało jego dysleksję przez tak wiele lat. Zrządzeniem losu bohater trafia do obozu dla herosów i jego życie zmienia się o 180 stopni.

Zarówno ta część, jak i pozostałe książki z tej serii są fantastyczne. Dobrze się bawiłam podczas czytania. Serdecznie polecam. Powstały również ekranizacje. Niestety bardzo odbiegają od pierwowzoru, dlatego proponuję najpierw przeczytać książki, a dopiero później obejrzeć filmy.

Karolina Olbert IIaG