CYKL „Nowości w bibliotece”

Olga Rudnicka – seria „Zbrodnia na wesoło”

„Zbrodnia na wesoło” to seria bestsellerowych komedii kryminalnych Olgi
Rudnickiej. Wartka akcja, znakomicie sportretowani bohaterowie, masa przygód i świetny humor.


Dwadzieścia dwa tomy zawierające wszystkie opublikowane tytuły autorki
w twardej oprawie.
Źródło: https://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2018/02/olga-rudnicka-
zbrodnia-na-wesoo-czyli.html

Olga Rudnicka to polska pisarka, autorka powieści komediowo-obyczajowych z wątkiem kryminalnym, które zachwycają i bawią ogromne rzesze czytelników.
Wśród jej najbardziej znanych dzieł są takie powieści jak „Życie na wynos”,
„Granat poproszę!” oraz „Natalii 5”.
Olga Rudnicka zadebiutowała jako pisarka jeszcze podczas studiów, mając
niespełna dwadzieścia lat – w 2008 roku ukazała się jej pierwsza książka pod tytułem „Martwe jezioro”. Jak przyznaje sama autorka, rozpoczęła swoją przygodę z pisaniem, aby ulżyć swojej wyobraźni; przez lata nagromadziło się w jej głowie wielu bohaterów i postanowiła znaleźć im nowe miejsce – na kartkach swoich powieści.
Jej wyobraźnię ożywiały również czytane przez nią powieści i opowiadania – zaczytywała się w książkach Stephena Kinga, Tess Gerritsen i Joanny
Chmielewskiej. Za napisanie pierwszej powieści zabrała się podczas choroby –latem 2008 roku dopadła ją ospa i zmusiła do siedzenia w domu. Po przeczytaniu wszystkich książek w domowej biblioteczne, dla zabicia czasu postanowiła przelać własne pomysły na papier. Gdy skończyła pierwszą powieść i wysłała ją do wydawcy, na jego decyzję nie musiała długo czekać –po dwóch dniach dostała odpowiedź i w wieku dziewiętnastu lat pojechała doWarszawy na rozmowę w sprawie publikacji.
Kolejne książki Rudnickiej pojawiały się w niewielkich odstępach czasu. Już
rok później do księgarni zawitała kontynuacja pierwszej powieści pod tytułem „Czy ten rudy kot to pies?”. Wielu swoich bohaterów lubi i nie pozwala im prędko przejść „na emeryturę” – tak powstały dwie książki opowiadające przygody Marii i Anety pod tytułem „Zacisze 13” i „Zacisze 13 powrót”, oraz trzy książki o Nataliach Sucharskich: „Natalii 5”, „Drugi przekręt Natalii” oraz „Do trzech razy Natalie”. Oprócz serii książkowych Olga Rudnicka ma na koncie jeszcze samodzielne powieści, takie jak „Lilith”, „Cichy wielbiciel”, „Fartowny pech”, „Diabli nadali” oraz „Były sobie świnki trzy”.
Olga Rudnicka urodziła się w 1988 roku w Śremie. W 2007 roku została absolwentką Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie, następnie podjęła studia pedagogiczne na Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu oraz ukończyła pedagogikę specjalną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Przez wiele lat pracowała jako opiekunka do osób starszych i niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie. Oprócz samego faktu niesienia pomocy, pisarka ceniła w swojej pracy również nieregularne godziny pracy, które pozwalały jej na realizowanie pasji: pisania, jazdy konnej i tańczenia salsy. Ze względu na coraz większą ilość obowiązków związanych z karierą pisarską, postanowiła w pełni skoncentrować się na swojej twórczości – wydaje dwie książki rocznie, a w wolnych chwilach jeździ po całej Polsce, by spotkać się z czytelnikami.

Źródło:  https://merlin.pl/a/olga-rudnicka/#read-more

*****

Cykl „Nowości w bibliotece” prezentuje nowe książki, które nasza biblioteka otrzymuje w darze z Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu.