Z cyklu „Młodzież poleca”

Lauren Weisberger – Diabeł ubiera się u Prady

Andrea Sachs, dziewczyna z małego miasteczka, poszukuje w Nowym Jorku pracy w branży dziennikarskiej.

Nieoczekiwanie zdobywa posadę asystentki wpływowej redaktor naczelnej jednego z najbardziej prestiżowych pism zajmujących się modą. Szybko przekonuje się, że jej przełożona to klasyczny szef 'z piekła rodem’. Andrea żyje w straszliwym stresie, wiedząc, że jeśli przetrwa rok, zostanie zaprotegowana do pracy w dowolnie wybranej gazecie.

Opis pochodzi od wydawcy

Recenzja

Czytałam wiele wspaniałych książek, jednak ta wywarła na mnie szczególne wrażenie. Nie chodzi tylko o to, że dobrze się ją czyta, ale o treść i o swoisty morał. Autorka pisząc w pierwszej osobie pozwala nam bardziej odczuć problemy głównej bohaterki. Andrea Sachs zaraz po studiach zatrudnia się w ważnym czasopiśmie poświęconym modzie, “Runway”, jako asystentka redaktor naczelnej Mirandy Priestly. Dla narratorki dziennikarstwo było pracą marzeń, jednak musi przetrwać rok z szefową z piekła rodem, aby zatrudniła ją wymarzona gazeta. Dziewczyna nienawidzi swojej pracy, jednak wydaje mi się, że z czasem zmieniła troszeczkę swoje nastawienie i chociaż trochę zaczęła lubić swoje miejsce pracy i szefową.

“Diabeł Ubiera się u Prady” to książka autorstwa Lauren Weisberger, wydana 4 lutego 2003.

Morał książki jest prosty, jednak niezauważany przez większość. Nie praca jest najważniejsza. Najważniejsi są bliscy i przyjaciele, a pracę należy wykonywać dobrze, aby jej nie stracić. “Diabeł Ubiera się u Prady” to naprawdę wspaniała książka i polecam ją każdemu, kto lubi czytać. Warto na koniec dodać, że powstał film na podstawie książki, o tym samym tytule.

Jadzia Wieczorek, IIaG