Było blisko!

Podsumowaniem tygodnia sportowego w naszej szkole był Turniej Eliminacyjny Strefy wrocławskiej w Piłce Nożnej Halowej chłopców. W piątek 7 lutego 2020 r. do rozgrywek przystąpiła nasza drużyna oraz 3 szkoły z ościennych powiatów ( ZS Brzeg Dolny, ZS Milicz, ZS Środa Śląska).W wyniku ustalonej wcześniej kolejności do meczu otwarcia stanęły zespoły LO Trzebnica i ZS Brzeg Dolny. Mecz obfitował w wiele ekscytujących akcji. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla nas. Strzelcem bramki był Jakub Falfura. Po zmianie stron przeciwnik rzucił się do frontalnego ataku. Jedna z akcji okazała się skuteczna. Padła bramka wyrównująca. Za chwilę kolejna i niestety przegrywaliśmy 1:2. Na 4 minuty przed końcem meczu Eryk Śródka mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. I gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym, przeciwnik wykorzystał naszą nieuwagę strzelając trzeciego gola. Jak się później okazało wynik tego meczu miał pierwszorzędne znaczenie dla końcowego układu tabeli turnieju. To my i Brzeg Dolny „rozdawaliśmy karty” w zawodach. Poradziliśmy sobie świetnie z drużyną ze Środy Śląskiej wygrywając 4:0. Zespół z Milicza ograliśmy 3:1. Kiedy Brzeg Dolny wygrał z Miliczem 2:0, stało się jasne, że tylko porażka drużyny z Brzegu Dolnego z zespołem ze Środy Śląskiej da nam pierwsze miejsce. Niestety, tak się nie stało. Piłkarze ze Środy Śl. oddali inicjatywę, nie podejmując praktycznie walki i przegrali mecz dwucyfrowym wynikiem 1:10. Nasz zespół stoczył trzy bardzo dobre pojedynki. Wszyscy występujący na boisku zagrali wspaniałe mecze. Koncert skuteczności dał Filip Rojewski autor 4 bramek i dwóch asyst. Jakub Falfura strzelił 2 gole. Po jednym podzielili się Eryk Śródka, Karol Łoposzko oraz Krzesimir Kurczak.

Nasi piłkarze włożyli w grę cały swój kunszt. Należą się im gratulacje i podziękowania!

Ostateczna tabela zawodów wygląda następująco:

  1. ZS Brzeg Dolny.
  2. LO Trzebnica
  3. ZS Środa Śląska
  4. ZS Milicz.

Drużyna grała w składzie: Eryk Śródka, Kornel Krzak III b, Karol Łoposzko, Wiktor Jańczak, Miłosz Cepiel III d, Jakub Falfura IIIa, Krzesimir Kurczak II b, Filip Rojewski II b, Mateusz Balicki, Jakub Szyjka I d.

Zespół przygotował i prowadził pan Andrzej Stęplowski.

Obsada sędziowska turnieju: Paweł Sulikowski, Michał Treliński, Mateusz Chełmoński, Monika Duszyńska wszyscy kl.II d. Andrzej Stęplowski