Złoto i brąz w sztafetach

Tegoroczny Finał Powiatowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców po raz pierwszy od wielu lat odbył się w Zespole Pałacowo – Parkowym w Żmigrodzie. Zawody zorganizowane zostały 7 października 2019 r. Towarzyszyła im słoneczna ale mroźna pogoda. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Powiatu przystąpiły trzy reprezentacje żeńskie i trzy męskie: PZS 2 Trzebnica, LO Trzebnica oraz gospodarze turnieju – PZS Żmigród.

Jako pierwsze do walki przystąpiły dziewczęta. Nasze uczennice w składzie: Karolina Kowal III a, Kaja Żuk I c, Magdalena Wiatr I e, Aleksandra Nawrot I d g, Zuzanna Kubacka I d, Kinga Korzeniowska I bg, Wiktoria Mikołajczyk I c, Martyna Kubacka I d g, Monika Duszyńska II c, Alicja Pietrzyk I e oraz Weronika Czajkowska I d g obroniły tytuł Mistrzyń Powiatu Trzebnickiego! Na II miejscu do mety przybiegły dziewczęta ze Żmigrodu, a III miejsce przypadło PZS 2 Trzebnica.

Tuż po dziewczętach wystartowały sztafety chłopców. Niestety mimo prowadzenia na czterech zmianach, nie udało się naszym biegaczom obronić ubiegłorocznego mistrzowskiego tytułu. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Mistrzostwo Powiatu wywalczyli reprezentanci PZS Nr 2 w Trzebnicy. Drugie miejsce zajęli gospodarze. Męska reprezentacja naszego liceum prowadzona przez p. Cecylię Pawlik-Kądziołkę wystąpiła w składzie: Eryk Śródka III b, Szymon Sierpowski II d, Tomasz Majewski I e, Jacek Hejke II b, Karol Rejman II b, Maciej Śmichowicz I dg, Adrian Smaczyński I e, Mateusz Kuśmiński I b, Michał Wróblewski I d, Wiktor Janczak III d. Zawodnikami rezerwowymi byli: Mateusz Balicki I d, Michał Treliński II d, Oliwier Oleniarz I b. Cecylia Pawlik – Kądziołka