Zadecydowały detale…

W piątek 24. maja 2019 r. na stadionie Fair Play Arena w Trzebnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w piłce nożnej chłopców w ramach Licealiady Dolnośląskiej. Do turnieju przystąpiły tylko dwie drużyny z Trzebnicy, więc starcie pomiędzy PZS 1 i PZS 2 z góry stało się meczem finałowym.

W pierwszej części spotkania zawodnicy naszej szkoły dobrze realizowali założenia taktyczne nakreślone przez Jarosława Jeżewskiego i skutecznie się bronili, a świetnie w formacji obronnej spisywał się jej lider – Eryk Śródka. Naszej drużynie kilka razy udało się wyjść z kontrą i stworzyć zagrożenie pod bramką rywala, lecz brakowało strzałów w światło bramki. Na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem. W drugiej części przebieg spotkania zbytnio się nie zmienił, lecz częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, co przełożyło się na groźne sytuacje. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego świetną sytuację na umieszczenie piłki w siatce miał Jakub Jastrzębski, a kilka minut później bardzo dobrym strzałem popisał się Krzesimir Kurczak. Niestety w żadnej z tych sytuacji piłka nie znalazła drogi do siatki. Swoje sytuacje mieli również zawodnicy z PZS2, lecz świetnymi interwencjami popisywał się nasz bramkarz – Kornel Krzak. Spotkanie skończyło się wynikiem 0: 0, a zawodników czekała dogrywka.

W dogrywce odczuwalne były już trudy spotkania, a u reprezentantów szkół można było dostrzec duże zmęczenie. Drużyny skupiły się na tym, aby utrzymać czyste konto i odliczały minuty do rzutów karnych. W drugiej połowie dogrywki sytuację mieli nasi przeciwnicy, lecz przed przegraną ponownie uchronił nas Kornel Krzak i czekały nas rzuty karne. Niestety konkurs jedenastek padł łupem zawodników z PZS 2. Świetnie podczas rzutów karnych spisywał się bramkarz gospodarzy, który wybronił aż trzy strzały z jedenastego metra zawodników z naszej szkoły. Gospodarze nie pomylili się w żadnej z jedenastek i nie dali szans Krzakowi na obronienie, chociaż jednej z nich. Naszym zawodnikom pozostało pogratulować zwycięstwa PZS 2 i odebrać gorzko smakujące srebrne medale. Jakub Falfura – II a.

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Kornel Krzak – bramkarz i kapitan zespołu, Eryk Śródka, Jakub Jastrzębski, Maksymilian Wachowiak i Szymon Wójcik – wszyscy II b, Karol Łoposzko, Miłosz Cepiel, Wiktor Janczak, Łukasz Zuber, Kacper Sławski i Adam Żelem – II d, Jakub Falfura – II a, Krzesimir Kurczak – I b oraz Filip Rojewski – I d. Zespół wyselekcjonował i prowadził p. Jarosław Jeżewski.