Zawodowcy ponad nami.

Dnia 4 marca 2019 r. nasi licealiści wzięli udział w zawodach tenisa stołowego – Finał Strefy Wrocławskiej Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży – które tradycyjnie odbyły się w Brzegu Dolnym. Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów w kategorii dziewcząt i 8 w kategorii chłopców. Mecze eliminacyjne rozegrane zostały w grupach, a do półfinału awansowały dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Nasze dziewczyny w składzie: Sylwia Białek II d, Aleksandra Lisowska II d i Paulina Ziętek III d w pierwszym meczu spotkały się z ZSP Syców, z którymi po bardzo wyrównanej walce przegrały 2:3. Kolejne spotkanie rozegrały z uczennicami IX LO Wrocław. Także w tym meczu przeciwniczki okazały się być lepsze. Druga porażka wyeliminowała nasze tenisistki z dalszej gry. Dziewczyny ostatecznie uplasowały się na V miejscu w turnieju. Warto dodać, że I miejsce wywalczyły zawodniczki z IX LO Wrocław.

Równocześnie z dziewczętami rywalizowali chłopcy. Filip Bocianowski II b, Krzysztof Pietrzak III b oraz Michał Treliński I b rozegrali trzy mecze: pierwszy z VII LO Wrocław, drugi ZSZ Brzeg Dolny i trzeci z LO PWR Wrocław. Niestety chłopakom nie udało się wygrać żadnego meczu. Odpadli z dalszej gry zajmując VII miejsce. Najlepsi w zawodach okazali się być gospodarze turnieju – tenisiści z Brzegu Dolnego.

Opiekunem obu reprezentacji była p. Joanna Pilip.