Podwójne złoto!!!

Dnia 05.03.2019 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Żmigrodzie odbyły się Finały Powiatowe Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W turnieju udział wzięły trzy zespoły żeńskie oraz cztery męskie. W celu wyłonienia zwycięzcy drużyny rywalizowały ze sobą na zasadzie systemu rozgrywek sportowych „każdy z każdym”. Mecze dziewcząt i chłopców rozgrywane były jednocześnie na czterech stołach.

Nasze tenisistki w składzie: Sylwia Białek II d, Aleksandra Lisowska II d oraz Paulina Ziętek III d w pierwszym spotkaniu trafiły na dziewczęta ze Żmigrodu, z którymi zwyciężyły 3:1. W drugim meczu zmierzyły się z uczennicami z PZS 2 w Trzebnicy. Tutaj również nie miały sobie równych – bez problemu pokonały przeciwniczki 3:0. Ola, Sylwia i Paulina powtórzyły ubiegłoroczny sukces: zdobyły Mistrzostwo Powiatu i awansowały do Finału Strefy Wrocławskiej.

W ślad za dziewczynami poszli chłopcy, którzy wygrali wszystkie mecze: z PZS Oborniki Śląskie 3:1, z PZS Żmigród 3:1 oraz z PZS 2 Trzebnica 3:0. Ostatecznie nasza szkoła reprezentowana przez: Filipa Bocianowskiego II b, Krzysztofa Pietrzaka III b oraz Michała Trelińskiego I d zajęła historyczne I miejsce, co dało awans do kolejnego etapu rozgrywek, który odbędzie się 11 marca w Brzegu Dolnym.

Podczas zawodów opiekę nad tenisistami sprawowała p. Joanna Pilip.