,,Jedna Wenta”, dwa horrory i … III miejsce.

W dn. 1 marca 2019 r. w hali Gimnazjum w Obornikach Śląskich odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Trzebnickiego w piłce ręcznej chłopców w ramach Licealiady Dolnośląskiej. Na zawody stawiły się reprezentacje wszystkich szkół z naszego powiatu.

Pierwszy mecz nasi chłopcy zagrali z PZS Żmigród. Spotkanie od początku układało się pod nasze dyktando i grając całym zespołem wygraliśmy je 8:4. W kolejnej konfrontacji zmierzyliśmy się z reprezentacją PZS nr 2 w Trzebnicy. Przez cały czas trwała wyrównana i zacięta walka. Na 15 sekund przed końcem meczu na tablicy widniał wynik 11:11 i mieliśmy rzut wolny. Rozegraliśmy dobrą akcję zakończoną … niestety obronionym przez bramkarza strzałem, po którym poszła kontra i na sekundę przed końcem straciliśmy decydującą o naszej porażce bramkę! Na nic zdała się też heroiczna walka z Mistrzem Powiatu – PZS Oborniki Śląskie zakończona po dramatycznej końcówce remisem 5:5 (strzeliliśmy w ostatnich sekundach zwycięską bramkę – niestety nieuznaną przez arbitrów!).

Jedno zwycięstwo, jeden remis i jedna porażka – jedną bramką dała nam III miejsce w Mistrzostwach Powiatu i brązowe medale! Pierwsze trzy zespoły prezentowały bardzo wyrównany poziom i o kolejności końcowej decydowały szczegóły i … szczęście! Jeśli ono sprzyja lepszym to mam nadzieję, że za rok będzie sprzyjało nam! 🙂 Jarosław Jeżewski

Naszą szkołę bardzo godnie reprezentowali: Krzesimir Kurczak, bramkarze – Mikołaj Łuszczyński i Karol Rejman wszyscy– I b, Filip Rojewski – I d, kapitan drużyny Piotr Wieczorek – II a, Kornel Krzak i Eryk Śródka – II b, Karol Łoposzko, Borys Lewicki i Wiktor Janczak – II d, Patryk Juszczyk – III a, Krzysztof Pietrzak i Jerzy Frankiewicz – III b oraz Piotr Mielnik – III d. Zespół przygotował i prowadził p. Jarosław Jeżewski.