Konferencja prasowa

Młodzież z klasy 2a humanistyczno – medialnej kończy właśnie projekt „Jak poprzez teatr poznawać świat?” realizowany we współpracy z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Julia Kowalska, Julia Szczepanik, Woktoria Tarbaj i Piotr Wieczorek wraz z polonistką Moniką Komisarczyk uczestniczyli dzisiaj   w konferencji prasowej podsumowującej działania młodzieży.

Strefa Kultury Wrocław (Barbara) gościła uczniów i uczennice z 8 szkół na Dolnym Śląsku, którzy wzięli udział w warsztatach, wyjściach na przedstawienia, odwiedzinach w domach pomocy społecznej, a także przygotowaniach przedstawienia teatralnego lub słuchowiska. Młodzi ludzie odpowiadali na pytania dziennikarzy i dziennikarek, mówili o trudnościach, z jakimi musieli się mierzyć, towarzyszącym ich emocjach. Koordynatorki szkolne projektu, którego pomysłodawczyniami są Tatiana Drzycimska i Agnieszka Majcher z WTW, dzieliły się własnymi spostrzeżeniami z pracy z młodzieżą i starszymi ludźmi. Projekt teatralny niósł ze sobą ogromne pokłady treści wychowawczych, z których skorzystała młodzież podczas kilkumiesięcznej pracy.  Dotowało go Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Piękną kronikę projektowej aktywności klasy 2a przygotowała Klaudia Kamela. Jej praca została zeskanowana i przesłana do ministerstwa.

Projekt koordynowała Monika Komisarczyk we współpracy z doradczynią zawodową, Bogumiłą Łukaniec, oraz wychowawczyniami Aleksandrą  Anklewicz i Małgorzatą Opałką.