Licealne sztafety znów złote!

W dn. 2 października 2018 r. na trzebnickim stadionie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w sztafetowych biegach przełajowych. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny – p. Andrzej Stęplowski. Pogoda niestety ponownie nie dopisała dlatego biegacze musieli startować przy temperaturze około 10 stopni. Jak się okazało później nie przeszkodziło to naszym uczniom w odniesieniu wspaniałego sukcesu! Chłopcy już trzeci raz z rzędu zostali Mistrzami Powiatu, a dziewczęta prowadząc od pierwszej do ostatniej zmiany bardzo wyraźnie pokonały sztafety z PZS Oborniki Śląskie i PZS nr 2 i bez problemu obroniły zdobyte rok temu złoto! Historia lubi się powtarzać więc w wypadku chłopców nie było tak łatwo, lekko i przyjemnie…

Jak rok temu od pierwszej do dziewiątej zmiany prowadzili bieg uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy. Zespół  ze Żmigrodu szybko stracił dystans i nadzieje na nawiązanie walki z zespołami z Trzebnicy.  Nasi biegacze wykazali się wielką ambicją i mądrością. Wszyscy pobiegli bardzo równo (na miarę swoich możliwości) i cały czas strata do pierwszej drużyny była pod ich kontrolą choć w pewnym momencie wynosiła już ok. 200 m aby ponownie zmniejszyć się do około 100 m. Taki stan utrzymywał się do dziewiątej zmiany, na której wyśmienicie biegnący Eryk Śródka wyprowadził nas na pierwsze miejsce. Już wtedy wiedzieliśmy, że jeżeli nie wydarzy się coś nadzwyczajnego, to wygramy te zawody bo biegnący na ostatniej zmianie Dawid Pukacz nie ma sobie równych w naszym powiecie. Dawid uzyskał najlepszy czas z wszystkich naszych uczniów i jak przystało na lidera reprezentacji przyprowadził naszą zwycięską sztafetę do mety z przewagą ponad 100 m! Gratuluję naszym uczniom sukcesu i liczę, że na kolejnych zawodach powiatowych znów będziemy walczyć o zwycięstwo! Jarosław Jeżewski

Skład reprezentacji dziewcząt Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy: Milena Bator (II a), Aleksandra Juniewicz (I c), Dominika Banaś (I c), Paulina Ziętek (III d), Matylda Kołodziejczyk (II a), Karolina Kowal (II c), Monika Duszyńska (I c), Julia Mądra (II a), Weronika Bogucka (II b), Maja Gozdowska (II c).  Zawodniczki rezerwowe: Karina Gaca (II c), Kinga Mamrot (III d), Natalia Jachimowska (III d), Angelika Popów (III c).  Zespół prowadziła p. Anna Krzemieniec.

Nasza sztafeta chłopców wystąpiła w następującej kolejności: Szymon Wójcik – II b, Jakub Pasek – III b, Jakub Bily – II d, Bartłomiej Jędra – III b, Kornel Krzak – II b, Karol Łoposzko – II d, Karol Rejman – I b, Wiktor Janczak – II d, Eryk Śródka – II b i Dawid Pukacz – III b. W odwodzie pozostawali: Szymon Sierpowski – I d i Maksymilian Wachowiak – II b. Zespół wyselekcjonował i prowadził p. Jarosław Jeżewski.