Tak mało zabrakło do szczęścia…

Dnia 5 czerwca 2018 roku na piaszczystych boiskach w Obornikach Śląskich zorganizowany został Finał Powiatowy w siatkówce plażowej dziewcząt. Jak przystało na dyscyplinę sportu , zawodom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda oraz niemalże 30 – stopniowa temperatura powietrza.

Do rozgrywek przystąpiło 8 szkół, które w wyniku losowania podzielona zostały na 2 grupy. W grupie I znalazły się: Szkoła Podstawowa w Pęgowie, Gimnazjum Publiczne w Zawoni, Gimnazjum Publiczne w Obornikach Śląskich oraz Powiatowe Gimnazjum Sportowo – Językowe w Trzebnicy. W grupie II rywalizowały ze sobą: Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebnicy, Gimnazjum Dwujęzyczne w Obornikach Śląskich, Gimnazjum w Żmigrodzie i Szkoła Podstawowa w Czeszowie.

Gry eliminacyjne rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Nasze siatkarki w pierwszym meczu spotkały się z Pęgowem. Mecz ten wygrały 2:0. Kolejnym przeciwnikiem były uczennice z Zawoni, z którymi również zwyciężyły 2:0. Trzeci mecz w grupie dziewczęta rozegrały z Publicznym Gimnazjum w Obornikach Śląskich. Po bardzo zaciętej walce – wynik spotkania 2:1 – to właśnie Martyna i Patrycja z tego pojedynku wyszły zwycięsko, co dało im I miejsce w grupie.

W grach półfinałowych reprezentantki naszej szkoły trafiły na Gimnazjum Dwujęzyczne w Obornikach Śląskich. Mecz ten również zakończył się zwycięstwem 2:0. Pozostała już tylko walka o tytuł Mistrza Powiatu, którą stoczyły ze Szkołą Podstawową nr 1 w Trzebnicy. Niestety ostatni i najważniejszy mecz zakończył się dla nas porażką 0:2.

Klasyfikacja końcowa zawodów wygląda następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebnicy

II miejsce – Powiatowe Gimnazjum Sportowo- Językowe w Trzebnicy

III miejsce – Gimnazjum publiczne w Zawoni

IV miejsce – Gimnazjum Dwujęzyczne w Obornikach Śląskich

V miejsce – Publiczne Gimnazjum w Oborrnikach Śląskich

VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Czeszowie

VII miejsce – Gimnazjum w Żmigrodzie

VIII miejsce – Szkoła Podstawowa w Pęgowie

Srebrne medale w siatkówce plażowej wywalczyły: Patrycja Stawowa – III cg, Martyna Kubacka – II cg oraz Hanna Tracz – III cg. Zespół przygotowała oraz prowadziła p. Joanna Pilip.