Jak wygląda szpitalna rzeczywistość?

Dowiedziała się klasa 1a  podczas warsztatów poprzedzających spektakl „Pidżamowcy”. Młodzież uczestniczyła w nich w ramach projektu „Jak poprzez teatr poznawać świat?”

Warsztaty to kolejna aktywność klasy humanistyczno  medialnej realizowana od dwóch miesięcy we współpracy z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. W projekcie uczestniczy kilkanaście szkół z Dolnego Śląska, jego celem jest poznawanie świata i jego złożoności poprzez kontakt ze sztuką wysoką. Zajęcia wprowadzające do tematyki poprowadziła teatrolożka – Katarzyna Migdałowska.

Koordynatorką projektu jest polonistka, Monika Komisarczyk, współpracują także wychowawczyni, Aleksandra Anklewicz, i doradczyni zawodowa, Bogumiła Łukaniec.

Program oparty na spektaklach WTW ma charakter inicjacyjny, skłania do rozważań na tematy, które budują fundament tożsamości. Warsztaty poprowadzą filozofowie, ekolodzy, osoby opiekujących się seniorami w hospicjum. Uczestnicy podejmą próby opisu otaczającej ich rzeczywistości w formie scenariuszy teatralnych, improwizacji, relacji reporterskich refleksji filozoficznej, gry miejskiej.

http://www.wteatrw.pl/index.php/2016-02-11-13-45-58/112-wtw/warsztaty-teatralne/302-warsztaty-ministerialne