Piłkarze ponownie na III miejscu

W dniu 20.04.2018 r.  na Stadionie Miejskim „Fair Play Arena” w Trzebnicy przy pięknej, słonecznej i wiosennej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w piłce nożnej w ramach Licealiady Dolnośląskiej. Na starcie stanęły reprezentacje wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym meczu turnieju nasza drużyna trafiła na ubiegłorocznego mistrza powiatu – PZS Żmigród. Początek meczu rozbudził nasze nadzieje na sukces. Objęliśmy prowadzenie po pięknej bramce Eryka Śródki i kontrolowaliśmy grę. W końcówce meczu trochę przypadkowym, ale pięknym strzałem przeciwnikom udało się jednak zdobyć wyrównującą bramkę i mecz zakończył się remisem. Drugi mecz z PZS nr 2 miał wyrównany przebieg. Nasze ładne akcje nie były jednak wykańczane skuteczne a przeciwnicy wyprowadzili kilka „zabójczych” kontr, które przyniosły im zwycięstwo 3:0. Przed naszym ostatnim meczem z PZS w Obornikach Śląskich stało się jasne, że jego zwycięzca będzie mógł cieszyć się tylko z trzeciego miejsca, gdyż wcześniej pewny z wygrania Mistrzostwa Powiatu zespół PZS nr 2 w Trzebnicy uległ 0:1 uczniom ze Żmigrodu. Po meczu prowadzonym pod nasze dyktando wygraliśmy 2:0 i tak jak rok temu musieliśmy zadowolić się III miejscem w Mistrzostwach Powiatu Trzebnickiego.

Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: bramkarz – Patryk Juszczyk – II c. W polu zagrali: Kacper Skalski, Karol Kras, Wojciech Farganus, – wszyscy III b, Konrad Szulc – III c, Kamil Łukojć – III d, Adrian Klusek – II a, Krzysztof Pietrzak – II b, Piotr Mielnik – II d, Eryk Śródka, Maksymilian Wachowiak i Kornel Krzak – I b, Jakub Falfura, Karol Łoposzko i Miłosz Cepiel – wszyscy I d oraz  Szymon Kawalec – III a.  Zespół wyselekcjonował i prowadził p. Jarosław Jeżewski

Wyniki rywalizacji:

  1. PZS 2 Trzebnica
  2. PZS Żmigród
  3. LO Trzebnica
  4. PZS Oborniki Śląskie