Z wizytą w IV LO we Wrocławiu

6 kwietnia pojechaliśmy całą klasą do Wrocławia, do Liceum Ogólnokształcącego nr IV. Spytacie po co? Żeby wspierać naszą koleżankę, Marcelinę Gabrych, która miała przeprowadzić tam warsztaty

dotyczące książki “Lalki” autorstwa Alicji Pruś. Wydarzenie to było wyjątkowe, bo na lekcji były obecne obie autorki książki –  Alicja Badowska i Dorota Żytkiewicz (Pruś), polonistki odwiedzonego liceum. Wszystko zostało zaaranżowane przez panią Angelikę Januszkiewicz.

Wykład i warsztaty przygotowane przez Marcelinę były bardzo ciekawe, ponieważ skupiła się ona na zagadnieniach, które mogłyby nam się przydać na maturze – m.in. powiązania z “Lalką” Bolesława Prusa i ciekawe motywy, które opracowywaliśmy na podstawie rozległych fragmentów powieści w grupach mieszanych wraz z klasą 3a tamtejszego liceum. Podczas prezentacji panie autorki słuchały naszych mini-prezentacji i wyjaśniały nam to, czego nie rozumieliśmy. Na koniec dwie grupy z naszej szkoły (jedna z klasy 3a, druga z klasy 2a humanistycznej) przeprowadziły z paniami krótkie wywiady (jeden z nich niebawem udostępnimy).

Zajęcia były bardzo ciekawe, dowiedzieliśmy się wielu przydatnych rzeczy, mogliśmy nawiązać nowe znajomości z innymi maturzystami i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ogwiazdkowanej lektury. Marcelina była bardzo dobrze przygotowana, pomagała grupom i cały czas była aktywna podczas swojego wystąpienia. Wyjazd uważamy za udany!

Julia Rogala z III aLO