Złote dziewczyny, srebrni chłopcy!

W środę – 21.02.2018 r. – w Powiatowym Zespole Szkół w Żmigrodzie odbył się Finał Powiatowy w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców organizowany w ramach Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży. Do zawodów zgłosiły się cztery reprezentacje żeńskie: Powiatowy Zespół Szkół w Obornikach Śląskich, Powiatowy Zespół Szkół  nr 2 w Trzebnicy, Liceum Ogólnokształcące w Trzebnicy oraz Powiatowy Zespół Szkół w Żmigrodzie oraz cztery męskie z tych samych szkół.

Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Dziewczęta w składzie: Sylwia Białek I d, Aleksandra Lisowska I d i Paulina Ziętek II d tego dnia były bezkonkurencyjne. Ze wszystkimi drużynami bez najmniejszych problemów zwyciężyły 3:0, zapewniając sobie I miejsce w turnieju i awans do Finału Strefy Wrocławskiej, który odbędzie się 1 marca w Brzegu Dolnym. Na II miejscu uplasowały się dziewczęta ze Żmigrodu, na III – PZS Oborniki Śląskie i na IV – PZS 2 Trzebnica.

Nasi tenisiści: Filip Bocianowski i Krzysztof Pietrzak w pierwszym meczu pokonali PZS Oborniki Śląskie 3:o, w drugim przegrali z gospodarzami turnieju 1:3 i w ostatnim meczu  ulegli PZS 2 Trzebnica  również 1:3. Mimo dwóch porażek chłopcy zakończyli zawody na II miejscu, ponieważ drużyny z Obornik Śląskich, PZS 2 Trzebnica i nasza szkoła miały tę samą ilość punktów (1 zwycięstwo i dwa mecze przegrane). O końcowej klasyfikacji zadecydował stosunek setów wygranych do przegranych, a Krzysiek z Filipem bilans ten mięli najbardziej korzystny. III miejsce wywalczyli chłopcy z PZS 2 Trzebnica, a IV  PZS Oborniki Śląskie.

Opiekę nad  tenisistami  sprawowała p. Joanna Pilip.