Wywalczyliśmy awans!

W piątek – 16.02 2018 r.– w naszej  szkole zorganizowana zostały Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w ramach Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów zgłosiły się cztery zespoły dziewcząt i cztery chłopców ze szkół podstawowych (VII klasa) oraz gimnazjalnych: Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebnicy, Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy, Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku oraz gospodarze turnieju – Powiatowe Gimnazjum  Sportowo – Językowe w Trzebnicy.

Rywalizacja o tytuł Mistrza Gminy rozpoczęła się o godzinie 9:00.  Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. O kolejności poszczególnych meczów zadecydowało losowanie, którego dokonali opiekunowie zespołów.

Nasze dziewczęta w składzie: Anna Wiącek III c, Alicja Syrko III a oraz Anastazja Nowak II d, wygrały wszystkie swoje mecze: z SP z Kuźniczyska 3:0, z SP 1 Trzebnica 3:2 i z SP 3 Trzebnica 3:0.

W ślad za dziewczynami poszli również chłopcy, którzy w pierwszym meczu pokonali SP Kuźniczysko 3:2, w drugim  zwyciężyli z SP 1 Trzebnica 3:0, a w trzecim wygrali z SP 3 Trzebnica 3:0. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Śmichowicz II c, Krystian Treliński II d oraz Michal Treliński III c.

Opiekunem naszych tenisistek i tenisistów oraz jednocześnie organizatorem zawodów była p. Joanna Pilip

Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt wygląda następująco:

I miejsce – Powiatowe gimnazjum Sportowo – Językowe w Trzebnicy

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebnicy

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku

IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy.

 

A tak przedstawia się klasyfikacja w kategorii chłopców:

I miejsce – Powiatowe gimnazjum Sportowo – Językowe w Trzebnicy

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Kuźniczysku

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy

IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebnicy

Zwycięzcy dzisiejszego turnieju reprezentować będą Gminę Trzebnica na powiatowych zawodach, które odbędą się za tydzień – 23 lutego w Prusicach. Już dzisiaj trzymamy kciuki!!!