Mamy złoto!

Tradycją się już stało, że Finał Powiatowy w Piłce Siatkowej Dziewcząt organizowany jest w naszej szkole. W tym roku odbył się 7 lutego 2018 r. Do zawodów przystąpiło 5 szkół: Gimnazjum Dwujęzyczne w Obornikach Śląskich, Publiczne Gimnazjum w Zawoni, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Szewcach, Zespół Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie oraz gospodarze turnieju – Powiatowe Gimnazjum Sportowo- Językowe w Trzebnicy.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”, a o kolejności gier zadecydowało losowanie. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych spotkań czuwali sędziowie: p. Cecylia Pawlik – Kądziołka oraz p. Jarosław Jeżewski.

Już od pierwszego meczu nasze dziewczęta najwięcej punktów zdobywały trudną i powtarzalną zagrywką – był to niewątpliwie najmocniejszy atut, z którym przeciwniczki nie mogły sobie poradzić. Dzięki temu trzebniczanki z każdego kolejnego pojedynku  wychodziły zwycięsko. Wygrały wszystkie mecze po 2:0, zapewniając sobie I miejsce w turnieju oraz awans do kolejnego etapu rozgrywek.

A tak przedstawia się końcowa klasyfikacja dzisiejszych zawodów:

I miejsce – Powiatowe Gimnazjum Sportowo – Językowe w Trzebnicy

II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Zawoni

III miejsce – Gimnazjum Dwujęzyczne w Obornikach Śląskich

IV miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Szewcach

V miejsce – Zespół Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie

Nasza drużyna pod kierunkiem p. Joanny Pilip wystąpiła w składzie: Patrycja Stawowa – kapitan zespołu, Martyna Kubacka, Hanna Tracz, Kamila Sobkowiak, Alicja Bielecka, Julia Jaworska, Kinga Korzeniowska, Kinga Efter, Wiktoria Dumka oraz Zuzanna Kumor.

Zawodniczkom i trenerce gratulujemy sukcesu oraz życzymy powodzenia w Eliminacjach Strefy Wrocławskiej!