Pierwszy krok za nami!

W piątek – 2 lutego 2018 r. – w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej Dziewcząt  organizowanych w ramach Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów przystąpiły dwie drużyny: Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy oraz nasze gimnazjum.

Rywalizacja o tytuł Mistrza Gminy rozpoczęła się o godzinie 10.00. Nasze dziewczęta od pierwszego gwizdka sędziego – pana Jarosława Jeżewskiego – ambitnie walczyły o każdą piłkę, dzięki czemu pierwszego seta z łatwością wygrały 25:7. Do drugiej partii gimnazjalistki przystąpiły równie walecznie. Już na początku seta wyszły na prowadzenie i do końca nie dały go sobie odebrać. Pokonały koleżanki z sąsiadującej szkoły 25:12. Cały mecz zakończył zwycięstwem 2:0 dla naszych siatkarek, co dało awans do kolejnego etapu rozgrywek – Finału Powiatowego, który odbędzie się 7 lutego również w naszej szkole.

Nasze gimnazjum reprezentowały: Bielecka Alicja, Jaworska Julia, Kubacka Martyna, Sobkowiak Kamila, Stawowa Patrycja – kapitan zespołu, Tracz Hanna, Dumka Wiktoria, Korzeniowska Kinga, Efter Kinga, Kumor Zuzanna, Stypuła Zuzanna i Marcisz Agata. Trenerem dziewcząt jest p. Joanna Pilip.

Całej drużynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!