Gwiezdne wojny czyli odwieczne starcie PZS nr 2 i LO Trzebnica!

Dnia 10 stycznia 2018 r. w sali PZS nr 2 w Trzebnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców.  Na turnieju stawiły się 4 drużyny : LO Trzebnica, PZS 2 Trzebnica, PZS Żmigród oraz PZS Oborniki Śląskie. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Już w pierwszym spotkaniu doszło do starcia jasnej strony mocy z ciemną stroną, gdyż nasi zawodnicy musieli zmierzyć się z PZS nr 2. Początkowe minuty meczu były bardzo wyrównane do momentu, w którym nasz bramkarz popełnił błąd i w efekcie przeciwnicy wyszli na prowadzenie. Szybko jednak odpowiedzieliśmy bramką i wszystko zaczęło się od początku. Niestety szybko wyprowadzona kontra przeciwników zmusiła naszego zawodnika do faulu, przez co na minutę musiał opuścić plac gry. Mądrze rozegrany rzut wolny przyniósł ekipie PZS 2 drugiego gola. O trzeciej bramce najlepiej zapomnieć. Będącego w wyraźnie słabszej dyspozycji bramkarza zastąpił rezerwowy, który miał dziś swój dzień. To jednak nie wystarczyło, ponieważ ostatecznie przegraliśmy 2:3. Ciemna strona mocy wyszła zwycięsko z tego starcia. Po dwóch meczach przerwy przyszło nam spotkać się na boisku z graczami z PZS Żmigród. Mecz był bardzo emocjonujący, nie brakowało w nim goli jak również czerwonych kartek. Naszym mocnym punktem była szeroka i wyrównana ławka rezerwowych, która bardzo pomogła w odniesieniu ważnego zwycięstwa. Pokonaliśmy ekipę ze Żmigrodu 3:2. Ostatnie spotkanie to był pojedynek mistrza Yody z droidami, gdyż mecz z PZS Oborniki Śląskie należał do najłatwiejszych na tym turnieju. Pewnie wygraliśmy pokonując ich aż 7:0. Jednakże PZS 2 również bez problemów pokonał PZS Oborniki Śląskie i zremisował w meczu z PZS Żmigród co w ostatecznym rozrachunku zapewniło mu pierwsze miejsce w turnieju. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce, a trzecia lokata przypadła zawodnikom ze Żmigrodu. Po ataku klonów jakim było wygranie powiatu przez naszych siatkarzy przyszła pora na zemstę sithów, którą zawodnicy PZS 2 wykonali w tym turnieju. Patrzymy jednak z nadzieją w przyszłość, gdyż powrót jedi tuż tuż… 🙂 Wojciech Farganus kl. III b.

Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Wojciech Farganus (bramkarz), Karol Kras i Kacper Skalski – III b, Konrad Szulc  – III c, Kamil Łukojć (kapitan drużyny) – III d, Adrian Klusek – II a, Patryk Juszczyk (bramkarz) – II c, Piotr Mielnik – II d, Kornel Krzak – I b oraz Karol Łoposzko, Jakub Falfura i Miłosz Cepiel wszyscy I d. Zespół wyselekcjonował i prowadził p. Jarosław Jeżewski.