Pokąsani przez Milicz…

W dniu 14 grudnia 2017 roku w naszej szkole miały miejsce Eliminacje Strefy Wrocławskiej w piłce siatkowej chłopców. Przystępowaliśmy do tej imprezy jako mistrzowie powiatu. W naszej grupie znalazły się również I LO Milicz oraz PZS Krzyżowice. Patrząc na skład pozostałych dwóch grup, z losowania mogliśmy być zadowoleni, gdyż nie trafiliśmy do „grupy śmierci” co jeszcze bardziej zmobilizowało nas do walki. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Pierwszym przeciwnikiem, z którym przyszło nam się zmierzyć było PZS Krzyżowice. Mecz przebiegał patrząc z perspektywy wyniku spokojnie, ponieważ pierwszego seta wygraliśmy 25:12, a drugiego 25:11. Popełniliśmy jednak za dużo własnych błędów co było niepokojące w kontekście drugiego meczu. Drugie spotkanie to była cytując komentatora meczów piłkarskiej reprezentacji Polski „truskawka na torcie”. Na takiego przeciwnika czekaliśmy, aby sprawdzić na co nas stać. Musieliśmy przystąpić odważni, pewni siebie do tej rywalizacji, ponieważ mentalnie Milicz już wygrał ten mecz. Zawodnicy z Milicza zaczęli z przytupem, kończąc swoje ataki, dzięki czemu wyszli na prowadzenie. Tylko od nas zależało czy podniesiemy rękawice. I podnieśliśmy, seria dobrych zagrywek naszego kapitana oraz skuteczny blok postawiony na siatce sprawiły, że dogoniliśmy przeciwników z wyniku 13:18 do 17:18. Niestety ambitna walka i poświęcenie naszego zespołu okazały się niewystarczające w porównaniu z doświadczeniem zespołu z Milicza, w którym zaznaczmy występowali zawodnicy grający w profesjonalnych ligach. Ostatecznie ulegliśmy im 25:18. Drugiego seta zaczęliśmy zdecydowanie lepiej wychodząc na prowadzenie, jednakże niemoc w przyjęciu sprawiła, że przeciwnicy przejęli inicjatywę odzyskując prowadzenie, którego już nie oddali do końca meczu wygrywając 25:15. Zrealizowany przez nas ze względu na brak czasu kurs siatkówki w pigułce okazał się niedostateczny w porównaniu do I LO w Miliczu. Nie spuszczamy jednak głów w dół, ponieważ nawiązaliśmy walkę i nie mamy się czego wstydzić. W ostatecznym rozrachunku zajęliśmy4 miejsce w Finałach Strefy Wrocławskiej! Konstruowana przez nas budowla nie osiągnęła rozmiarów Burdż Chalify, zatrzymała się na wysokości Sky Towera :). Wojciech Farganus III b

Naszą szkołę reprezentowali: Karol Kras (kapitan), Wojciech Farganus, Mateusz Banaś (libero), Karol Popiel, Aleksander Skrzypek – wszyscy III b, Adam Noweta – III c, Jerzy Frankiewicz – II b, Piotr Mielnik – II d, Maksymilian Wachowiak – I b oraz Karol Łoposzko, Miłosz Cepiel, Adam Żelem i Łukasz Zuber – wszyscy I d. Zespół przygotował i prowadził p. Jarosław Jeżewski.