Jesteśmy w Finale Strefy Wrocławskiej!

W dniu 14.12.2017 r. w naszej szkole odbyły się Eliminacje Strefy Wrocławskiej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców organizowane w ramach Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży. Do zawodów awansowały szkoły, które zdobyły I miejsca w mistrzostwach powiatu. W kategorii dziewcząt awans uzyskały: I LO w Miliczu, PZS w Krzyżowicach oraz gospodynie turnieju – L O Trzebnica.
Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”. W wyniku losowania siatkarki LO Trzebnica w pierwszym meczu trafiły na dziewczęta z Krzyżowic, które pewnie pokonały 2:0. W kolejnym spotkaniu nasza drużyna zmierzyła się z I LO Milicz. Początek pierwszego seta wskazywał na przewagę przeciwniczek, jednak po kilku straconych punktach podopieczne p. Joanny Pilip zaczęły odrabiać straty. Trudna zagrywka, skuteczny atak oraz ambitna gra o każdą piłkę spowodowały, że to właśnie nasze siatkarki zwyciężyły w tym meczu 2:0 i awansowały do kolejnego etapu zawodów – Finału Strefy Wrocławskiej, który odbędzie się 20 grudnia w naszej szkole!
Do sukcesu przyczyniły się: Iga Rojewska, Julia Kowalska, Kinga Mamrot, Nikola Szyszka, Paulina Ziętek, Agata Sokołowska, Maja Howis, Natalia Jachimowska, Oliwia Zak, Natalia Mamzer i Magdalena Zawadka. Trenerem zespołu jest p. Joanna Pilip.
Siatkarkom życzymy powodzenia w Finale Strefy Wrocławskiej, a kibiców zapraszamy w środę na salę sportową!