Początek i koniec tygodnia z „halówką”.

Miniony tydzień rozpoczął się 4.12.2017 r. Mistrzostwami Gminy Trzebnica w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkól Gimnazjalnych. Impreza miała charakter integracyjny, gdyż w rywalizacji oprócz gimnazjalistów uczestniczyli również uczniowie szkół podstawowych. O mistrzowski tytuł walczyły reprezentacje: Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 3 w Trzebnicy, Gimnazjum u Ujeźdźcu Wielkim i oczywiście przedstawiciele naszego gimnazjum. Mecze rozgrywane był systemem „każdy z każdym” i trwały 2×10 minut, a nad ich sprawnym przebiegiem czuwał sędzia główny zawodów – pan Łukasz Alama z sędziami pomocniczymi – Kamilem Łukojciem oraz Konradem Szulcem. Piłkarskie emocje trwały do ostatniego gwizdka sędziego, gdyż dopiero ostatnie spotkanie pozwoliło na wyłonienie zwycięzcy turnieju. Nasi chłopcy w ostatnim pojedynku zremisowali z drużyną SP Nr3 w Trzebnicy i mając za sobą dwa zwycięstwa w poprzednich meczach, zdobyli tytuł Mistrzów Gminy Trzebnica w Halowej Piłce Nożnej. Tuż za nimi uplasowali się piłkarze SP Nr 3 w Trzebnicy. Trzecie miejsce przypadło drużynie z Ujeźdźca Wielkiego, a czwarte Szkole Podstawowej Nr 1 w Trzebnicy. Zespól prowadziła p. Cecylia Pawlik-Kądziołka.
Tytuł Mistrzowski dał naszym piłkarzom prawo startu w zawodach powiatowych. Z tego prawa skorzystali już na koniec tygodnia – w piątek 8 grudnia przystąpili do kolejnego etapu rywalizacji. Tym razem zawody odbyły się w Zawoni. Tu do gry zakwalifikowało się 6 drużyn. Mecze rozegrano w dwóch grupach. Pierwsze i drugie zespoły z obu grup po pierwszej fazie zagrały „na krzyż” i zwycięzcy z tych spotkań walczyli o I miejsce, natomiast pokonani o III. Nasz zespół trafił do grupy z drużynami z Prusic i Żmigrodu i niestety poniósł dwie porażki, co pozwoliło jedynie na walkę o miejsca dalsze, czyli piąte i szóste, już poza strefą medalową. W ostatnim meczu pokonaliśmy drużynę z Obornik Śląskich i ostatecznie zajęliśmy piąte miejsce. Zespół prowadziła w zastępstwie pani Katarzyna Spigiel.
W zawodach gminnych i powiatowych Powiatowe Gimnazjum Sportowo-Językowe reprezentowali: Czyż Martyn IID, Kurczak Krzesimir i Treliński Michał IIID, Kuśmiński Mateusz IIA, Marcinkowski Eliasz i Spychała Karol IIIB, Rojewski Filip i Jan Wolski IIIA, Szyjka Kuba i Wojtkowiak Mateusz II B.