IX Mityng Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych

22.11.2017 r. po raz kolejny w naszej szkole odbyła się Olimpiada Specjalna. Głównymi organizatorkami były panie Lilianna Zajączkowska oraz Renata Andruszków wraz z panią Cecylią Pawlik-Kądziołką. Odwiedziło nas wielu niepełnosprawnych zawodników z całego województwa. Brali oni udział w rozmaitych konkurencjach, m.in. poręcze asymetryczne, koń z łękami, ćwiczenia na kółkach, ćwiczenia wolne, ćwiczenia na równoważni, ćwiczenia na drążku oraz skok.
Uczestników oceniali nauczyciele wychowania fizycznego Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy, a także uczniowie. Przygotowaniem sali i pomocą uczestnikom zajmowali się głównie wolontariusze z klasy 3AG. Poświęcili swój czas, aby zawody stały na wysokim poziomie, także jeśli chodzi o oprawę. Dzięki temu rywalizacja przypomniała profesjonalną olimpiadę. Wysoki poziom organizacyjny to zasługa pań organizatorek, które już od wielu lat starają się ,aby tradycja olimpiad specjalnych była kontynuowana. Co dwa lata gościmy w murach naszej szkoły sportowców, którzy spotykają się z życzliwością i mają stworzone optymalne warunki do rywalizacji.
Impreza rozpoczęła się uroczystą defiladą, po której przemawiali zaproszeni goście i oficjalnie otwarto olimpiadę. Wyruszył pierwszy zastęp i zawodnicy przystąpili do ćwiczeń. W przerwach mogli udać się do kawiarenki po drugie śniadanie oraz ciepły posiłek. Gdy wszyscy wykonali zadania wraz z wolontariuszem udawali się do sekcji medalowej. Cały czas panowała miła atmosfera, wszystkim towarzyszyły ogromne emocje. Wiele klas przychodziło aby kibicować uczestnikom. Rodziców sportowców rozpierała duma, gdy widzieli swoje dzieci zdobywająca medale i świetnie wykonujące ćwiczenia. Walka był zacięta. Zawodnicy wykazywali się ogromnymi umiejętnościami. Byli dobrze przygotowani przez swoich trenerów. Oceny sędziów były sprawiedliwe i różnorodne. Po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się trzebniczanka Aleksandra Mandryga, wykazująca się niezwykłymi umiejętnościami gimnastycznymi oraz wolą walki.
Uroczyste zakończenie nastąpiło po udekorowaniu medalami dziewiątego i ostatniego zastępu. Wręczono podziękowania wolontariuszom i sędziom, a poszczególnym zawodnikom wręczono specjalne medale. Delegacja uczestników zamknęła olimpiadę, stojąc na baczność pod flagą olimpiady w rytm hymnu zawodów.
Trzymaliśmy kciuki za każdego, kto wziął udział w olimpiadzie i jesteśmy dumni z tych co zajęli miejsca na podium, jak i z pozostałych, ponieważ każdy z nich już jest zwycięzcą. Dziękujemy tym, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego i sportowego olimpiady. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli gościć tylu zdolnych, młodych, wytrwałych i zaangażowanych uczestników. Emilia Łapińska IIIA