Lądowanie w Teatrze Komedia

Dnia 14 XI 2017 r. uczniowie z klas: III a, III b, IIIc oraz I c wyruszyli do Wrocławia. Celem naszej wyprawy był Teatr Komedia. W kapitalnych nastrojach, dotarliśmy do budynku teatru. Zajęliśmy miejsca i przedstawienie pt. „Boeing Boeing” zaczęło się…

Jest to komedia sytuacyjna autorstwa francuskiego dramaturga Marca Camolettiego. W 1991 roku została wpisana do księgi Guinnessa za rekordową ilość wstawień – 17 500 w 55 krajach świata. W 2008 roku zaś nagrodzona została prestiżową Tony Awards – odpowiednikiem Oscara w świecie teatru.

Sztuka opowiada historię Maksa i jego narzeczonych, wszystkie są stewardesami. Każda z nich sądzi oczywiście, że to ona jest tą jedyną. Dzięki precyzyjnej organizacji i pomocy niezawodnej, choć nie stroniącej od sarkastycznych uwag służącej, Maksowi zawsze udaje się skoordynować wizyty kolejnych narzeczonych. Co stanie się jednak, gdy z powodu niewielkich zmian w ruchu lotniczym, wszystkie one zjawią się u Maksa niemal w tej samej chwili? Tragedia murowana. Jednak wszystko dobrze się kończy, a to za sprawą… sprawdzonego  przyjaciela i fantastycznej, wyjątkowej gosposi – Nadii.

Sztuka obfitowała w zabawne dialogi, w których było mnóstwo celowych przejęzyczeń. Dodatkowym atutem przedstawienia było to, że zostało osadzone w realiach wrocławskich. Spektakl ten  to idealny sposób na odprężenie się i spędzenie miłego wieczoru. A już w grudniu jedziemy na „Okno na parlament”!

Agnieszka Drohomirecka