Finały szachowe

16.11.2017 r. w naszej szkole gościliśmy uczniów siedmiu szkół gimnazjalnych i dwie szkoły ponadgimnazjalne na Finale Zawodów Powiatowych w Szachach. W skład każdej drużyny wchodziło 4 zawodników – 3 chłopców i jedna dziewczyna. Puchar za I miejsce dla gimnazjalistów został wręczony Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Szewcach, II miejsce zajęła drużyna z Kryniczna, III miejsce Gimnazjum ze Żmigrodu, obok pudła na IV miejscu uplasowali się nasi zawodnicy, V miejsce należy do Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebnicy, VI miejsce zdobyło Gimnazjum w Obornikach Śl, a ostatnie miejsce zajęła drużyna z Pęgowa. Naszą szkołę reprezentowali: Hanna Tracz, Jakub Duplaga, Szymon Śródka oraz Jan Wolski. Turniej dla szkół ponadgimnazjalnych był zdecydowanie krótszy, ponieważ zgłosiły się tylko dwie szkoły, które będą reprezentować nasz powiat 01.12.2017 r. we Wrocławiu na Zawodach Strefy Wrocławskiej. Anna Krzemieniec.  Z I miejsca w powiecie wystartuje nasze Liceum w składzie: Maja Howis, Artur Lenart,Bartłomiej Ostromecki i Maksymilian Wachowiak. Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 z Trzebnicy zajęli drugie miejsce w tym turnieju. Nad przebiegiem całego Turnieju Szachowego czuwał Sędzia Główny w osobie Ernesta Pociejowskiego natomiast za zorganizowanie zawodów odpowiedzialna była pani Anna Krzemieniec, która pełni funkcję opiekuna grupy.