Koszykarki na medal!

W dniu 15.11.2017 r. w Obornikach Śląskich rozegrany został Finał Powiatowy Gimnazjady Młodzieży w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn w tym dziewczęta z naszej szkoły, które wywalczyły sobie prawo startu 13.11 w zawodach gminnych. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach: gr 1 – Trzebnica, Zawonia, Prusice i grupa 2- Żmigród, Oborniki Śląskie, Kryniczno. Z każdej grupy 2 najlepsze zespoły przechodziły do ścisłego finału gdzie walczyły o miejsca medalowe. Dziewczęta z naszej szkoły spisały się podczas zawodów rewelacyjnie. Dzielnie i ambitnie walczyły do ostatniej minuty, co zaowocowało zajęciem 1 miejsca w swojej grupie (spotkanie z Zawonią skończyło się wynikiem 20:9, natomiast z Prusicami 19:7). Po meczach grupowych przyszedł czas na spotkanie z Krynicznem, które wyszło ze swojej grupy z miejsca 2. Ten mecz nasze dziewczęta również wygrały (21:12) i dzięki temu mogły walczyć o złote medale. Niestety drużyna z Obornik, z którą przyszło nam stoczyć tę walkę okazała się lepsza i ostatecznie nasza drużyna uplasowała się na 2 miejscu! Miejsce trzecie zajęła reprezentacja z Zawoni, IV z Kryniczna, V z Prusic i VI ze Żmigrodu. Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu! Katarzyna Spigiel

Naszą szkołę reprezentowały:
Bogumił Martyna IIID, Duszyńska Agnieszka IIIC, Duszyńska Monika IIIC, Etfer Kinga IIIB, Hołubicka Klaudia IIID, Kargul Sandra IIID, Kubacka Martyna IIC, Sadłocha Hanna IIIC, Tracz Hanna IIIC, Wiącek Anna IIIC, Wójcicka Natalia IIIC. Zespół prowadziła p. Katarzyna Spigiel.