Szachiści na start!

09.11.2017 r. w naszej szkole odbył się już po raz XII Turniej Szachowy dla licealistów i gimnazjalistów, w którym wzięło udział ogólnie 30 uczniów (16 z LO i 14 z gimnazjum). Starcia szachowe odbywały się na starej sali gimnastycznej przez 4 godziny, ale dzięki temu zostały wyłonione spośród uczniów reprezentacje szkół. Trzy gimnazjalistki, które wzięły udział w turnieju zajęły kolejno miejsca: I – Hanna Tracz (IIIC), II miejsce – Aleksandra Nawrot (IIB), III miejsce – Alicja Wersta (IIB). W kategorii chłopców I miejsce zajął Jan Wolski (IIIA), II miejsce – Szymon Sródka (IIID), II miejsce – Jakub Duplaga (IIIC). Spośród 16 uczniów LO była tylko jedna zawodniczka – Maja Howis, ale w kategorii chłopców miejsce I należy do Artura Lenarta (IIa), II do Bartłomieja Ostromeckiego (IIIb), a III do Maksymiliana Wachowiaka (Ib). Nad całością tegorocznego turnieju czuwał nasz absolwent – jako sędzia główny i pasjonat szachów ERNEST POCIEJOWSKI, który będąc uczniem naszej szkoły zapoczątkował zorganizowanie Turnieju Szkolnego, który ma już swoje stałe miejsce w życiu szkoły. Reprezentacja szkoły LO i gimnazjum, spotka się w najbliższy czwartek 16.11 na Turnieju Powiatowym, który odbędzie się w naszej szkole. Trzymamy kciuki za naszych szachistów. Anna Krzemieniec

Organizacją zawodów zajęła się pani Anna Krzemieniec.