Rekreacja z matematyką!:)

Wrocław, Park Zachodni 21.10.17
XV Matematyczny Marsz na Orientację możemy uważać za sukces zespołu rodziców i nauczycieli (w składzie: Mariusz Łakomy, Sławomir Matysiak i Sławomir Witwicki), którzy w swojej kategorii zostali laureatami pierwszego miejsca!Świetnych wyników gratulujemy również uczniom liceum : Błażejowi Balczunowi (2b), Nataszy Pyszel (2b) i Julii Witwickiej (2c) – zdobywcom 16. miejsca; znajdującym się na 17. miejscu Krzysztofowi Jurlewiczowi, Kindze Długosz i Michałowi Rudawskiemu ( wszyscy 3b); Mikołajowi Korzeniowskiemu (2b), Sebastianowi Pszczolińskiemu (2b) oraz Grzegorzowi Rokoszowi (2b) stojącym na 25. miejscu spośród 70. zespołów złożonych z klas ponadgimnazjalnych.
Pozostałym drużynom reprezentującym PZS1 w Trzebnicy z gimnazjum i liceum, z uwagi na wysoki poziom trudności, także należy się uznanie i podziw.
Rekreacja idąca w parze z matematyką i ścisłym myśleniem to hasło najlepiej opisujące wydarzenie, w którym uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy  mieli okazję brać udział 21 października (w sobotę) bieżącego roku.
Matematyczny Marsz na Orientację, którego tegoroczna edycja odbyła się w Parku Zachodnim na terenie Wrocławia, oferuje uczestnikom zarówno wykorzystanie wiedzy zdobytej na lekcjach i logicznego toku rozumowania w praktyce jak i nieporównywalną z żadnym innym konkursem rozrywkę na świeżym, jesiennym powietrzu.

Praca zespołowa w przypadku omawianego turnieju to klucz do najwyższych wyników. Wymagany jest bowiem udział 3-osobowych patroli, których zadaniem jest w czasie 60 minut odnalezienie punktów kontrolnych widocznych na mapie otrzymanej na starcie, ustalenie położenia punktów ukrytych, których wyznaczenie wymaga rozwiązania rebusu i łamigłówki, oraz rozwiązania pięciu zadań matematycznych. Za każdą z wymienionych aktywności przyznawane są punkty pozwalające później wyłonić zwycięską drużynę.

 

Łamigłówki matematyczne, czas ze znajomymi spędzony w otoczeniu jesiennego krajobrazu i satysfakcja z uzyskanych wyników to przepis na sobotę idealną – uczestnicy ostatniej edycji są wobec tego zgodni. Warunki i zasady konkursu sprawiają, że jest on nie tylko  okazją  do zdobycia dobrej oceny z matematyki (bo nietrafnym jest powiedzieć, że zadania nie wymagają wysiłku intelektualnego) ale też, co najważniejsze, świetną, nietuzinkową zabawą. Zapraszamy do udziału za rok!

Natasza Pyszel, 2b LO