Nasze licealistki i licealiści zdominowali Powiat!

W dn. 6 października 2017 r. na trzebnickim stadionie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w sztafetowych biegach przełajowych. Pogoda niestety ponownie nie dopisała dlatego biegacze musieli startować podczas deszczu i czasami silnego wiatru przy temperaturze około 10 stopni. Jak się okazało później nie przeszkodziło to naszym uczniom w odniesieniu wspaniałego sukcesu! Nasi chłopcy obronili zdobyty rok temu tytuł Mistrzów Powiatu, a dziewczęta zrewanżowały się przeciwniczkom za ubiegłoroczną porażkę na ostatnich metrach. Choć w wypadku chłopców nie było tak łatwo, lekko i przyjemnie…

Od pierwszej do ósmej zmiany prowadzili bieg uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy. Zespół  ze Żmigrodu szybko stracił dystans i nadzieje na nawiązanie walki z zespołami z Trzebnicy.  Nasi biegacze wykazali się wielką ambicją i mądrością. Wszyscy pobiegli bardzo równo (na miarę swoich możliwości) i cały czas strata do pierwszej drużyny była pod ich kontrolą. Raz zwiększała się do 100 m aby ponownie zmniejszyć się do około 40 m. Taki stan utrzymywał się do dziewiątej zmiany, na której wyśmienicie biegnący Karol Łoposzko wyprowadził nas na pierwsze miejsce. Już wtedy wiedzieliśmy, że jeżeli nie wydarzy się coś nadzwyczajnego, to wygramy te zawody bo biegnący na ostatniej zmianie Dawid Pukacz nie ma sobie równych w naszym powiecie. Dawid uzyskał najlepszy czas z wszystkich naszych uczniów i jak przystało na lidera reprezentacji przyprowadził naszą zwycięską sztafetę do mety z przewagą około 100 m! Gratuluję naszym uczniom sukcesu i liczę, że na kolejnych zawodach powiatowych znów będziemy walczyć o zwycięstwo! Jarosław Jeżewski

Nasza sztafeta wystąpiła w następującej kolejności: Konrad Szulc – III b, Mateusz Banaś – III b, Karol Kras – III b, Szymon Cieśla – I c, Dominik Samulski – III b, Kornel Krzak – I b, Jakub Pasek – II b, Adrian Klusek – II a, Karol Łoposzko – I d i Dawid Pukacz – II b. W odwodzie pozostawali: Wiktor Janczak – I d i Eryk Śródka – I b. Zespół wyselekcjonował i prowadził p. Jarosław Jeżewski.

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Powiatu w kategorii dziewcząt przystąpiły tylko dwie szkoły: Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Trzebnicy i my – Liceum Ogólnokształcące. W naszej sztafecie jako pierwsza wystartowała  Karolina Kowal, która od razu obięła prowadzenie i przybiegła na metę z dużą przewagą nad  PZS 2. Każda kolejna  zawodniczka naszej reprezentacji  powiększała przewagę, by ostatecznie  zwyciężyć w tej rywalizacji.  Joanna Pilip

Do sukcesu przyczyniło się 10 dziewcząt, które kolejno startowały po sobie: Karolina Kowal, Kinga Mamrot, Aleksandra Lisowska, Maja Howis, Natalia Jachimowska, Matylda Kołodziejczyk, Oliwia Zak, Magdalena Zawadka, Weronika Bogucka i Sylwia Białek.  Rezerwowymi  były: Kinga Długosz, Paulina Ziętek oraz Joanna Garlińska. Reprezentację szkoły wyselekcjonowała i poprowadziła p. Joanna Pilip.