Piłkarski egzamin na Fair Play Arenie zdany na 3.

W dniu 26.05.2017 r.  na Stadionie Miejskim „Fair Play Arena” w Trzebnicy przy pięknej, słonecznej i wiosennej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w piłce nożnej w ramach Licealiady Dolnośląskiej. Na starcie stanęły reprezentacje wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym meczu turnieju nasza drużyna trafiła na faworyta PZS w Żmigrodzie. Już pierwsze minuty meczu odarły naszych uczniów z nadziei na sukces. Kilka ewidentnych błędów naszych obrońców sprawiło, że przeciwnicy prowadzili już 3:0 i mogli spokojnie, oszczędzając siły dograć mecz do końca. W drugiej połowie mieliśmy kilka szans na poprawienie wyniku ale nie wszystkie wykorzystaliśmy i musieliśmy przełknąć gorycz porażki 2:5. Drugi mecz miał zupełnie inne oblicze. Od jego początku dominowaliśmy na boisku i w końcówce potwierdziliśmy to zdobywając dwie bramki i pokonaliśmy PZS w Obornikach Śląskich 3:1. Przed naszym ostatnim meczem z PZS nr 2 w Trzebnicy stało się jasne, że jego zwycięzca będzie wicemistrzem powiatu, bo PZS Żmigród miał już teoretycznie mistrzostwo „w kieszeni”. Spotkanie miało bardzo wyrównany i emocjonujący przebieg. Każdy zespół miał kilka szans na zdobycie bramek ale to niestety nasi przeciwnicy wykorzystali o jedną więcej i musieliśmy przełknąć gorycz porażki 1:2 i zadowolić się III miejscem w Mistrzostwach Powiatu Trzebnickiego.

Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: bramkarze – Patryk Juszczyk – I c, Michał Czyż – II c. W polu zagrali: Mateusz Powolny – III a, Wojciech Farganus, Karol Kras, Aleksander Skrzypek, Kacper Skalski – wszyscy II b, Adam Noweta i Konrad Szulc – II c, Kamil Łukojć – II d, Adrian Klusek – II a, Krzysztof Pietrzak – I b, Piotr Mielnik – I d i Szymon Kawalec – II a. Zespół wyselekcjonował i prowadził p. Jarosław Jeżewski

Wyniki rywalizacji:

  1. PZS Żmigród
  2. PZS 2 Trzebnica
  3. LO Trzebnica
  4. PZS Oborniki Śląskie