Projekt „ Matematyka szkołą krytycznego i kreatywnego myślenia”

W dniach 8-12.05 klasa 1b LO uczestniczyła w kursie zorganizowanym przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego zatytułowanym ,,Matematyka dla ofiar systemu szkół średnich”.

Kurs był bardzo intensywny, zajęcia odbywały się codziennie we Wrocławiu w godzinach od 9 do 17.  Każdy dzień rozpoczynał się sprawdzianem, na którym mieliśmy do rozwiązania jedno zadanie z wykładów z dnia wcześniejszego, które wcale nie było takie łatwe jak mogłoby się wydawać 🙂

Następnie wszyscy razem udawaliśmy się na 2- godzinny wykład, na którym przedstawiano nam nowe zagadnienia i zapoznawano nas z metodą rozwiązywania zadań z danego tematu. Po 2 godzinach intensywnego myślenia mieliśmy 2 godziny przerwy, w czasie której mogliśmy zjeść obiad na uniwersyteckiej stołówce oraz rozwiązać listę zadań. Dzień kończyły 2- godzinne zajęcia, podczas których prezentowaliśmy rozwiązania zadań.

Kurs ten był dla nas bardzo pouczającym doświadczeniem , w czasie którego poznaliśmy matematykę inną niż szkolną, matematykę ktorej zrozumienie wymaga troche wyobraźni, logicznego myślenia i otwartego umysłu.

:

Oliwia Stępień

Julia Jarczewska

I b LO