Zabrakło trochę szczęścia…

W dn. 24.03.2017 r. w pięknej hali OKR Atol w Oleśnicy odbyły się Półfinały Strefy Wrocławskiej Licealiady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców. Na zawodach pojawiły się wszystkie zespoły, które zakwalifikowały się ze swoich rozgrywek powiatowych: ZSP 2 Oława, PZS 1 Krzyżowice, gospodarze – ZSP Oleśnica i nasze liceum. Regulamin tych rozgrywek, opracowany przez SZS we Wrocławiu, był trochę niesprawiedliwy i niestety „odczuliśmy to na własnej skórze”. Zakładał on, że w drodze losowania wyłonione zostaną dwie pary zespołów, które zagrają ze sobą w półfinale. Tylko zwycięzcy z pierwszych meczów mogli awansować do finału, a pokonanym pozostała tylko gra o III miejsce.

Losowanie zdecydowało, że trafiliśmy w pierwszym meczu na zespół gospodarzy, którzy systematycznie trenują w SPR Oleśnica. Mimo bardzo dużego zaangażowania naszych uczniów nie udało nam się skutecznie przeciwstawić bardzo dobrze prezentującym się gospodarzom i tym samym straciliśmy szanse awansu do finału. Drugi mecz turnieju był bardziej wyrównany i dopiero w końcówce uczniowie z Oławy uzyskali niewielką przewagę nad Krzyżowicami, którą utrzymali do końca i zwycięstwo to dało im awans do finału. W finale B nasi uczniowie zdecydowanie od początku do końca meczu dominowali nad zespołem PZS 1 Krzyżowice i zajęli III miejsce w tym turnieju!

Po tych rozgrywkach pozostaje jednak pewien niedosyt. Gdybyśmy wylosowali troszkę lepiej to najprawdopodobniej graliśmy dalej… Cóż może za rok poprawimy ten i tak najlepszy wynik naszych uczniów w tym roku! Gratuluję i zapraszam do doskonalenia swojej sprawności i swoich umiejętności z wszystkich gier na moich zajęciach, a wyniki w następnym roku będą jeszcze lepsze! Jarosław Jeżewski

Naszą szkołę godnie reprezentowali:  Dominik Nietreba, Mateusz Miszko i Jakub Hoffman – III b, Aleksander Skrzypek, Wojciech Farganus (bramkarz), Karol Kras, Kacper Skalski – wszyscy II b, Michał Czyż, Przemysław Regajło, Adam Noweta, Konrad Szulc i Kamil Kostyk (bramkarz) – wszyscy II c, Kamil Łukojć – II d, Adrian Klusek – I a, Krzysztof Pietrzak i Jerzy Frankiewicz – I b. Zespół wyselekcjonował,  przygotował  i prowadził p. Jarosław Jeżewski.