VI Szkolna Gala Talentów

Nie można pytać życia o sens, można mu tylko sens nadać…
Cała wielkość naszej przygody polega na życiu, które przychodzi do nas z pustymi rękoma, lecz opuścić nas może wzbogacone i przekształcone.”
Romain Gary

  21 marca odbyła się VI Szkolna Gala Talentów. Jej celem było zaprezentowanie młodych ludzi, którzy, tak jak mówi cytat, swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia.

Tegoroczną uroczystość prowadzili uczniowie klasy III B G, Paulina Dzik i Mikołaj Majewski. Po ciepłym przywitaniu, dyrekcji, grona pedagogicznego i całej społeczności uczniowskiej rozpoczęli uroczystość słowami:

,,Właśnie dzisiaj, 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, kiedy za oknem coraz częściej świeci słońce, chcemy zainspirować wszystkich do odkrywania swoich talentów, do spełniania swoich pasji i kreatywnego działania na kolejne miesiące. Bo talenty- jak kwiaty -rozkwitają na wiosnę.

Pierwsi na scenie pojawili się uczniowie, którzy prezentowali swoje zdolności wokalne;

 ,,Śpiewać każdy może,
trochę lepiej, lub trochę gorzej,
ale nie oto chodzi,
jak co komu wychodzi.
Czasami człowiek musi,
inaczej się udusi,”

Nasi wszyscy wykonawcy prezentowali bardzo wysoki poziom, zostali ciepło przyjęci i gromko oklaskiwani przez widownię.

Na tegorocznej gali mogliśmy podziwiać uczniów Gminnej Szkoły Muzycznej, absolwentów Ogniska Muzycznego, którzy prezentowali swoje umiejętności gry na różnych instrumentach. Podziwialiśmy  pianistów, gitarzystów, klarnecistki, flecistkę i puzonistę.

Dziewczyny z klasy III D G Martyna Spalińska i Zuzia Mirek zaprezentowały pokaz tańca indyjskiego, Klaudia Starula w wyjątkowym stylu zatańczyła Hip hop. Oprócz muzyków i tancerzy swoje umiejętności i pasję prezentowali sportowcy, podziwialiśmy: Bartłomieja Tokarskiego, Stanisława Biełko  w pokazie walki judo, Jakuba Pancerza i Dominika  Gabrycha -uczniów klasy  I B G – w żonglerce piłką, Artura Lenarta, Jerzego Frankiewicza w pokazie jazdy na hulajnodze.

Na koniec swoje umiejętności prezentował nasz szkolny zespół „The Strict” w składzie: Julia Jarczewska, Karol Popiel, Michał Iwaszczuk, Korneliusz Dyczyński, Przemysław Regajło. Opiekunem zespołu jest Pan Marcin Leszczyński.

Wszystkim wykonawcom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pamiętajcie: Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka – pasja.