Drzwi Otwarte w obiektywie naszej młodzieży

21 marca  szkoła w szczególny sposób tętniła życiem, ponieważ  otworzyła podwoje dla gości z innych placówek. W czasie Drzwi Otwartych przyszłym uczniom i uczennicom naszego liceum zaproponowano multimedialne gry edukacyjne, planszówki, doświadczenia chemiczne, biologiczne i fizyczne, pokazy robotów, łamigłówki, koncerty muzyczne, wystawy plastyczne, występy taneczne i sportowe, konkursy, a także wyborne słodkości upieczone specjalnie na tę okazję.W gabinetach, na korytarzach oraz sali gimnastycznej bez przerwy coś się działo, dlatego  koniecznie należy wrócić do tych chwil i raz jeszcze  podelektować się obrazem i słowem. Zapraszamy więc do obejrzenia zdjęć oraz przeczytania relacji uczennic z klasy 2a humanistyczno-medialnej:

 

Jak co roku, w pierwszy dzień wiosny, na dni otwarte,  odwiedzili nas uczniowie/nice z różnych szkół. Już na wejściu, w  głównym korytarzu witały nas pierwsze oznaki wiosny pod postacią kolorowych motyli i kwitnących gałęzi.

Skręcając w lewo, w sali 44 mogliśmy wziąć udział w queście Trzebnica’44 oraz wypróbować swoich sił w ciekawych zagadkach matematycznych. Idąc dalej, smakowaliśmy klimat oscarowej gali, przechodząc po czerwonym dywanie. Już z daleka było słychać śpiew z sali gimnastycznej, w której odbywała się VI Gala Talentów. W tym samym miejscu były również wystawione tableau i sztalugi z pracami artystycznymi uczniów i uczennic.

Wracając jednak do głównego korytarze i skręcając w prawo wchodziliśmy kolejno do pięknie i tematycznie przygotowanych klas. W sali 52 mogliśmy wysłuchać prezentacji klasy ekonomicznej oraz sprawdzić swoją znajomość flag z całego świata. Klasa obok przenosiła nas w świat technologii i pozwalała na pokierowanie prawdziwymi robotami. Sala 56 zamieniła się w prawdziwy salon niesamowitych, ręcznie wykonanych gier. W odrobieniu sił na dalsze zwiedzanie pomagała nam kawiarenka ze świeżymi wypiekami. Klasa humanistyczno-medialna wabiła możliwością gry na tablicy multimedialnej oraz na komputerach. Mogliśmy też przeczytać od najstarszego do najnowszego wydania szkolnej gazetki, jak i podziwiać uczniowskie portfolia. Klasa medyczna zaprezentowała ciekawe doświadczenia oraz wystawiła szkolną kolekcję przyrodniczą. W sali obok swoje intrygujące gadżety wystawiała klasa politechniczna, można była zobaczyć nawet film w wersji 3D. Idąc w stronę schodów, wiodących na górę, mogliśmy poćwiczyć umysł zagadką Lwa Tołstoja. Na górze swoją salę miała klasa medyczna, w której mogliśmy obserwować barwne doświadczenia i spróbować swoich sił w walce o ręcznie robione przez uczniów mydełka i żelki do kąpieli. W klasie języka angielskiego czekała na nas większa wersja gry planszowej oraz oryginalne makiety. Naszym ostatnim przystankiem była sala z relacją z wieloletnich wymian międzynarodowych i  kolejną matematyczną zagadką.

Drzwi Otwarte za nami, ale na ścianach nadal można podziwiać barwne prace naszej utalentowanej młodzieży. Dołączcie do nasJ

Karolina Krawczyńska, kl. 2a LO

Dzień Wiosny w naszej szkole nie jest świętowany tak jak w każdej innej. U nas, 21 marca, odbywają się tzw. „dni otwarte” dla przyszłych kandydatów do Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy. W tym roku było podobnie.

Już od samego rana odbywały się próby generalne, oraz przygotowywanie klas, a od godziny 9:00 można było oglądać wszelkiego rodzaju występy uczniów. Od pokazów wokalnych, po taniec brzucha i sztuki walki. Nie było przeszkód, aby wejść do każdej z sal lekcyjnych, w których nasi uczniowie opowiadali o swoich profilach.  W  klasie humanistycznej przedstawione były prace uczniów takie jak np. portfolia, zdjęcia, prezentacje i kroniki. Na zainstalowanej  tablicy multimedialnej oraz komputerach  nasi goście mieli możliwość zagrać w „Osu”- grę muzyczną, która wymagała refleksu i jednocześnie opanowania. W sali językowej powstał „pokój zabaw językowych”, gdzie były organizowane gry i zabawy po angielsku i niemiecku. Uczniowie z profilu biologiczno-chemicznego przygotowali i przeprowadzili ciekawe reakcje chemiczne oraz rozdawali przygotowane przez siebie mydełka. Natomiast klasa politechniczna pochwaliła się swoimi robotami oraz przeprowadziła mini lekcję z programem „Geogebra”. Jedna z klas przygotowała gry planszowe związane z „Małym Księciem” oraz plakaty związane z projektem o edukacji globalnej i sztuce. Wszystko prezentowało się jeszcze lepiej dzięki kolorowym ozdobom, a dzień osłodziły przepyszne ciasta przygotowane przez uczniów naszej szkoły.
Myślę, że ten dzień był jak najbardziej udany. Odwiedziło nas wiele osób, które być może od września zostaną uczniami PZS1  w Trzebnicy. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy jak najwięcej z nich i spotkamy się z nimi w roku szkolnym 2017/2018. Zapraszamy!

Karolina Wojtaś, kl. 2a LO
Zapisz