Finał projektu „Zauważeni”

Młodzież, uczestnicząca od września 2016 roku w kampanii społecznej i związanej z nią projekcie „Zauważeni”,  sfinalizowała działania, odbierając we środę z rąk Burmistrza Trzebnicy, Marka Długozimy,  podręczniki dla seniorów i seniorek. Poradniki obsługi komputera powędrowały do siedzib Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Trzebnicy i  Obornikach Śląskich. Trafiły także do bibliotek w tych miejscowościach oraz w Wiszni Małej  i Prusicach, a także do trzebnickiego Dziennego Domu Seniora Wigor. Publikację sfinansował Urząd Gminy w Trzebnicy.

Przypomnijmy:

W ramach kampanii społecznej Zauważeni połączonej z konkursem „Ten chłopak! Ta dziewczyna!”, której patronują UWAGA! TVN oraz fundacja ZACZYN,  uczennice i uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy z klas 2Cg i 3Dg zrealizowali kilkumiesięczny projekt. Jego efektem są osobiste wywiady ze starszymi osobami z naszego powiatu, rozmowy z reprezentantkami zespołów ludowych „Strzeszowianki” i „Brzykowianki”, spotkania z paniami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Trzebnicy i Obornik Śląskich, a także zbieranie  informacji o instytucjonalnej opiece nad osobami w jesieni  życia w urzędach gminnych.

Puentą działań młodzieży było napisanie tego oto minipodręcznika obsługi komputera, by ułatwić starszym osobom wejście w wirtualny świat.

Uczestnicy/czki projektu:

Mateusz Chełmoński

Klaudia Długosz

Lilianna Krupa

Agata Marcisz

Ilona Pietrzak

Zofia Stryjska

Hanna Tracz

Patrycja Stawowa

Natalia Wójcicka

Krzysztof Wrzesiński

 

Koordynatorka projektu: Monika Komisarczyk, nauczycielka języka polskiego, wiedzy o kulturze i edukacji medialnej

Współpraca: Kamila Możdżeń – Berbeć, nauczycielka języka polskiego i edukacji medialnej, opiekunka szkolnej gazety „Ogólniak”, Monika Wojewódka, nauczycielka religii, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu, Józefa Leśkiewicz, Babcia Zosi Stryjskiej

 

 

Zapisz

Zapisz