Złote dziewczęta, brązowi chłopcy!!!

W czwartek – 9 lutego 2017 r. – w Prusicach odbył się Finał Powiatowy w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.  Do rozgrywek awansowały szkoły, które zajęły I miejsce w zawodach na szczeblu gminnym. Do turnieju powiatowego przystąpiły cztery  zespoły damskie:  Powiatowe Gimnazjum w Żmigrodzie, Publiczne Gimnazjum w Pęgowie, Powiatowe Gimnazjum Sportowo – Językowe w Trzebnicy oraz Publiczne Gimnazjum w Prusicach oraz  cztery męskie: Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie,  Publiczne Gimnazjum w Prusicach, Powiatowe Gimnazjum Sportowo – Językowe w Trzebnicy i gospodarze – Gimnazjum w Prusicach.

Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym”, a o kolejności poszczególnych meczów zadecydowało losowanie. Nasi chłopcy na początek trafili na uczniów ze Żmigrodu, z którymi po bardzo wyrównanej walce przegrali 2:3. Następnym przeciwnikiem okazali się być faworyci rozgrywek – Gimnazjum w Prusicach.  Kacper i Michał dzielnie walczyli , jednak to przeciwnicy zwyciężyli  3:2. W kolejnym meczu chłopcy zmierzyli się z uczniami z Pęgowa. W tym starciu to Kacper z Michałem byli lepsi. Pokonali przeciwników 3:1, dzięki czemu w całym turnieju uplasowali się na III miejscu. Zwycięzcami zawodów zostali uczniowie z Prusic, a II miejsce zdobyli tenisiści ze Żmigrodu.

Równocześnie z chłopcami rywalizowały dziewczęta. Nasza szkoła w pierwszym meczu trafiła na dziewczęta z Pęgowa, z którymi bez większych problemów zwyciężyła 3:0. W kolejnym meczu  Ola, Sylwia i Leonie zmierzyły się z uczennicami ze Żmigrodu, które okazały sie być bardziej wymagającym przeciwnikiem. Ostatecznie nasze tenisistki zwyciężyły 3:1. Na koniec pozostał  mecz z gospodyniami zawodów, który zakończył się zwycięstwem naszej szkoły 3:0 i dal tym samym I miejsce w  zawodach. Na II miejscu uplasowało się Gimnazjum w Żmigrodzie, na III – Gimnazjum w Pęgowie i na IV – Gimnazjum w Prusicach.

Warto tutaj zaznaczyć, że Ola Lisowska z Sylwią Białek przez trzy lata nauki w gimnazjum zdobywały I miejsce w Mistrzostwach Powiatu oraz jednocześnie awans do Finału Strefy Wrocławskiej. Dla dziewcząt należą się ogromne brawa!!!

Nasze gimnazjum niezmiennie reprezentowali: Sylwia Białek III C, Aleksandra Lisowska III C, Leonie Kunkel III C oraz Kacper Franczak III C, Michał Treliński II C i Krystian Treliński I D. Opiekunem obu ekip była p. Joanna Pilip.