Awans gimnazjalistów do Finału Powiatowego!!!

W piątek – 3 lutego 2017 r. – w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Trzebnica Szkół Gimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Do zawodów zgłosiły się dwie szkoły: Gimnazjum Nr 1 oraz gospodarze – Powiatowe Gimnazjum Sportowo – Językowe.

Po intensywnej rozgrzewce zawodnicy rozpoczęli gry singlowe. W kategorii dziewcząt  walki o tytuł Mistrza Gminy podjęły się dwie najlepsze tenisistki z naszej szkoły: Sylwia Białek oraz Aleksandra Lisowska z III C. Obie wygrały swoje mecze po 3:0. W grze deblowej Olę zastąpiła Leonie Kunkel III C. Ten mecz również zakończył się zwycięstwem naszych uczennic 3:0.

Wśród chłopców do gier singlowych przystąpili: Kacper Franczak III C oraz Michał Treliński II C. Nasi tenisiści – podobnie jak dziewczyny – wygrali, nie oddając przeciwnikom żadnego seta.  W deblu Michała zmienił jego młodszy brat Krystian I D. I w tym meczu nie doszło do sensacji. Chłopcy ambitnie zdobywali punkt za punktem, by ostatecznie wygrać 3:0.

Podsumowując, zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdobyli I miejsce w Gminie i jednocześnie awansowali do Finału Powiatowego, który odbędzie się w najbliższy czwartek tj. 09.02.2017r. w Prusicach. Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia!

Organizatorem zawodów oraz opiekunem tenisistów była p. Joanna Pilip