Srebrni siatkarze!

W dniu 28 listopada 2016 r. na naszej sali sportowej odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w siatkówce chłopców w ramach Licealiady Dolnośląskiej. Na starcie pojawiły się wszystkie reprezentacje szkół naszego powiatu. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach. Mecze miały bardzo emocjonujący przebieg i rozegrane zostały w przyjaznej atmosferze.

Nasz perspektywiczny zespół złożony w większości z uczniów klas drugich i pierwszych (tylko jeden trzecioklasista) zaprezentował się bardzo dobrze. Zdecydowanie po 2:0 pokonał zespoły Powiatowych Zespołów Szkół z Obornik Śląskich i ze Żmigrodu. Niestety w meczu z uczniami PZS nr 2 w Trzebnicy nie wykorzystał w pierwszej partii piłki setowej i przegrał ją 24:26! W drugiej, mimo ambitnej walki, nie udało się mu odwrócić losów tego spotkania i po wyrównanej grze (22:25) nasi uczniowie musieli przełknąć gorycz porażki 0:2. Szybko jednak uświadomili sobie to, że w debiucie osiągnęli wielki sukces – zdobyli tytuł Wicemistrzów Powiatu Trzebnickiego! Teraz przed nami rok solidnej pracy, która mam nadzieję pozwoli nam w następnych rozgrywkach powalczyć o „coś więcej”! Jarosław Jeżewski

Wyniki turnieju:

L O Trzebnica – PZS Żmigród                                       2:0

PZS nr 2 Trzebnica – PZS Oborniki Śląskie                2:0

PZS Żmigród – PZS Oborniki Śląskie                           2:0

L O Trzebnica – PZS nr 2 Trzebnica                             0:2

PZS nr 2 Trzebnica – PZS Żmigród                               2:0

PZS Oborniki Śląskie – L O Trzebnica                          0:2

Końcowa kolejność:

  1. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Trzebnicy
  2. Liceum Ogólnokształcące w Trzebnicy
  3. Powiatowy Zespół Szkół w Żmigrodzie
  4. Powiatowy Zespół Szkół w Obornikach Śląskich

Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Dominik Nietreba (III b), Mateusz Banaś – libero, Wojciech Farganus – kapitan drużyny. Karol Kras, Aleksander Skrzypek, Karol Popiel (wszyscy II b), Adam Noweta, Michał Czyż, Przemysław Regajło, Łukasz Salecki (wszyscy II c), Piotr Mielnik (I d) oraz Krystian Wachowski (I b). Zespół przygotował i prowadził p. Jarosław Jeżewski.