Cztery medale naszych biegaczy!

4.10.2016 r. na trzebnickim Orliku odbyły się Powiatowe Finały Sztafetowych Biegów Sztafetowych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawody miały odbyć się dzień wcześniej ale warunki pogodowe na to nie pozwoliły.

Nasza szkoła wraz z TCKiS w Trzebnicy była organizatorem tych zawodów dlatego funkcję sędziego głównego sprawowała nasza nauczycielka p. Marta Zając – Sobczak.Pierwsze w zawodach wystąpiły nasze gimnazjalistki, które walczyły z reprezentacjami sześciu innych szkół naszego powiatu. Po bardzo wyrównanej i ambitnej walce uczennice naszej szkoły zdobyły II miejsce i obroniły zdobyty w ubiegłym roku srebrny medal Mistrzostw Powiatu!  Sztafeta wystąpiła w następującym składzie: Alicja Bielecka (I A), Aleksandra Nawrot (I B), Hanna Frankiewicz, Kinga Korzeniowska (I D), Martyna Bogumił (IID),Julia Cyndecka (III A), Sylwia Białek,  Aleksandra Lisowska (III C), Karolina Kowal, Zuzanna Zinczenko (III D). Zespół wyselekcjonowała, przygotowała i prowadziła p. Cecylia Pawlik – Kądziołka.Trudniejsze zadanie mieli nasi uczniowie – musieli bronić ubiegłorocznego Mistrzostwa Powiatu. Zadania tego niestety nie udało się zrealizować. Osłabiony odejściem podstawowych biegaczy nasz odmłodzony zespół, walcząc na każdej zmianie, zdołał osiągnąć sukces i zdobyć brązowy medal Mistrzostw Powiatu! W reprezentacji naszej szkoły wystąpili: Jamróżkiewicz Kacper, Cepiel Miłosz, Wachowiak Maksymilian, Łoposzko Karol  (III A), Krzak Kornel, Janczak Wiktor, Śródka Eryk (III B), Bily Jakub (III C), Szlęzak Aleksander (III D) i Świdziński Jakub (II D). Zespół wyselekcjonował, przygotował i prowadził p. Jarosław Jeżewski.

O godzinie 12.30  do walki przystąpiły licealistki. Musiały walczyć z reprezentacjami dwóch szkół – PZS nr 2 z Trzebnicy i PZS z Obornik Śląskich. Nasze biegaczki prowadziły niemal od samego startu i dopiero na 50 m przed metą spadły na II pozycję i musiały zadowolić się srebrnym medalem Mistrzostw Powiatu Trzebnickiego!  Licealistki wystąpiły w składzie: Magdalena Zawadka (I c), Natalia Jachimowska, Aleksandra Nowak, Paulina Ziętek (I d), Kinga Długosz, Maja Howis (II b), Jagoda Bundziów, Joanna Garlińska (II c), Anna Kormańska i Milena Pawlik (III a). Zawodniczkami rezerwowymi były: Daria Marciniec (II d) i Weronika Dziedzic (III a). Zespół wyselekcjonowała, przygotowała i prowadziła p. Cecylia Pawlik – Kądziołka.

Po dziewczętach z liceum do walki o zwycięstwo przystąpili ich koledzy. Zaczęli oni od kontrolowania swojego biegu przez dwie zmiany z trzeciej (ostatniej) pozycji :). Potem sukcesywnie zbliżali się do do prowadzących ekip i wyszli na prowadzenie. Kolejni biegacze utrzymywali przewagę, a biegnący na ostatniej zmianie nasz lider – Dawid Pukacz odebrał przeciwnikom nadzieję na zwycięstwo i pewnie przyprowadził naszą ekipę na pierwszym miejscu i przypieczętował zdobycie złotego medalu Mistrzostw Powiatu Trzebnickiego! Nasza młoda drużyna wystąpiła w następującym składzie: Klusek Adrian, Lorek Bartosz (I a), Jędra Bartłomiej, Pukacz Dawid (I b), Kras Karol, Farganus Wojciech, Samulski Dominik, Skrzypek Aleksander, Banaś Mateusz (II b) i Warzocha Jakub (III b). W rezerwie pozostawali: Pasek Jakub i Pietrzak Krzysztof (I a), Szykasiuk Jan (II b) oraz Adamczyk Krzysztof (II c). Zespół wyselekcjonował, przygotował i prowadził p. Jarosław Jeżewski.