Matematyczny Marsz na Orientację

1 października nasza szkoła brała udział w Matematycznych Marszach na Orientację – corocznych zawodach łączących w sobie sport i rekreację z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic.

Jest to rywalizacja wymagająca zarówno umiejętności matematycznych, geograficznych jak i sprawności fizycznej oraz logicznego myślenia i wszechstronnej wiedzy. Uczestniczą w niej 3-osobowe patrole złożone z uczniów lub nauczycieli z rodzicami, których zadaniem jest, posługując się kompasem, mapą i podpowiedziami, odnalezienie w promieniu kilku kilometrów jak największej ilości punktów kontrolnych (w tym punktów ukrytych będących wynikiem rebusu i łamigłówki) i rozwiązanie pięciu zadań matematycznych. Nie jest to łatwe, biorąc pod uwagę, że uczestników ogranicza czas zaledwie 90 minut. Za wszystko to przyznawane są punkty, a zwycięzcą zostaje drużyna, która zdobędzie ich najwięcej.

Tegoroczne, czternaste już marsze odbyły się w Twardogórze. Naszą szkołę reprezentowało osiem 3-osobowych zespołów: 2 z gimnazjum, 5 z liceum i 1 patrol nauczycielski. Z uczniów najlepiej poradziła sobie grupa licealistów – Błażej Balczun (Ib), Natasza Pyszel (Ib) i Julia Witwicka (Ic), którzy w swojej kategorii uplasowali się w pierwszej dziesiątce, zajmując przy tym 9 miejsce na 59 drużyn. Również wysoko, bo na 19 miejscu znaleźli się Jerzy Frankiewicz (Ib), Bartłomiej Jędra (Ib) i Krystian Wachowski (Ib). Pozostałe drużyny z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych także uzyskały szampańskie wyniki. Miejsce 8 na 35 patroli w kategorii rodzice/nauczyciele zajęli Sławomir Matysiak, Sławomir Witwicki i Ewa Ławniczak.

Żaden z uczestników tegorocznych Matematycznych Marszy na Orientację z pewnością nie żałuje przeznaczonej na to wydarzenie soboty. Zawody zarówno dostarczyły nam sporo zabawy i satysfakcji jak i pozwoliły sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętność pracy w zespole.
Natasza Pyszel, Ib LO

naucz-mat-e-wiacek nauczyciel-mat mmat9 mmat8 mmat7 mmat6 mmat5 mmat4 mmat3 mmat2