Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Trzebnicy w programie Erasmus + 2016-2018

Od poniedziałku 19 września rozpoczynamy współpracę ze szkołami z Włoch (Mazzarino, Sycylia), Cypru (Larnaka), Hiszpanii (Trujillo) i Rumunii (Dorohoi) w ramach projektu „Little towns – big history – great opportunities” (Małe miasteczka – wielka historia – wielkie możliwości). Wszystkie szkoły partnerskie znajdują się w małych miasteczkach europejskich, wielkością porównywalnych do Trzebnicy. Każde z nich w swojej historii może poszczycić się obecnością postaci, które dzięki swojej działalności wpłynęły na rozwój miasta i region.

Projekt, przygotowany przez p. Agnieszkę Biardę, p. Magdalenę Bielec-Janusiewicz i p. Joannę Plichtę jest częścią Akcji 2 – Partnerstwa Strategiczne i będzie realizowany przez dwa lata szkolne. Wezmą w nim udział uczniowie w wieku 13 – 19 lat. Projekt zakłada współpracę  za pośrednictwem Internetu i 4 spotkania uczniów w ramach wymiany międzynarodowej. Przewidziane są również dwa spotkania nauczycielskie w ramach wymiany doświadczeń. W czasie trwania projektu jego uczestnicy będą wspólnie tworzyć m.in. przedstawienie teatralne, przewodniki po miastach szkół partnerskich, album poetycko – malarski. W planach jest także organizacja koncertu pieśni tradycyjnych, wystawy o ważnych postaciach historycznych związanych z miastami partnerów projektu oraz gry miejskiej.  Efekty współpracy szkół będzie można śledzić na bieżąco na stronie internetowej szkoły i na Facebooku.

Uczniów zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszamy na spotkanie informacyjne 4 października na dużej przerwie do auli.