WARSZTATY INTEGRACYJNE 2016

Jestem nową uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy. Pierwsze dni w szkole  były niełatwe, nowi nauczyciele, otoczenie oraz moja nowa klasa…

Dnia 8 września 2016 roku na boisku szkolnym w naszym liceum zebrały się wszystkie pierwsze klasy, gdyż od samego rana zaczęły się zajęcia integracyjne.

Koledzy i koleżanki ze starszych klas przygotowali dla nas różne konkurencje sportowe i nie tylko…

Jednym z  zadań, jakie mieliśmy wykonać, było wyciągnięcie piłeczki z wiaderka napełnionego wodą w sprytny sposób. Czas przeznaczony na tę konkurencję wynosił 2 minuty. Zadanie nie było łatwe .

Druga zabawa polegała na przesuwaniu banknotu o nominale stu złotych  za pomocą podmuchu. Dla utrudnienia zadania nasypano mąki. W tej konkurencji wzięły udział dwie osoby  Alicja i Jagoda. Dziewczyny miały zawiązane oczy chustą, przez co zadanie było utrudnione. Wszyscy mieli świetną zabawę, kiedy twarze dziewczyn zostały oprószone mąką.

Następną konkurencją była zabawa chustą Klanzy.

Najmilej wspominam konkurencję z balonami napełnionymi wodą, która przy niosła nam dużo radości, śmiechu. Na długo zostanie w naszych pamięciach.

Nasi koledzy mogli wykazać się swoją sprawnością i siłą podczas zabawy z deskami uniesionymi nad ziemią, po których przechodziliśmy.

Podczas wyścigu z jajkami niesionymi na łyżkach nabywaliśmy zdolności równowagi oraz skupienia. Pozostali uczestnicy bardzo nam dopingowali i motywowali do ukończenia tej niełatwej konkurencji.

Kolejnymi z wielu zabaw były gra w sapera , konkurencja z jedzeniem jabłek, oraz skoki w workach na czas.

Na koniec wszystkich konkurencji zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy otrzymali dyplomy. Wyniki :

Wszystkie klasy zajęły pierwsze miejsce w sprawnościach nie tylko intelektualnych. 😉

Zajęcia te umożliwiły nam lepsze poznanie siebie, miło było zobaczyć same uśmiechnięte twarze. Liczyła się współpraca i zaangażowanie, których nie zabrakło. Niektórzy z nas w konkurencjach sportowych przełamali swoje lęki, co dodało im wiary w siebie. To był naprawdę fajny dzień …

 


                                                                        Autor: Karolina Mrozińska kl.1A   L.O.