Pola Nadziei – tam gdzie Dobro rozkwita

30 kwietnia i 1 maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji „Pól Nadziei”. W ramach akcji kwestowali przy Bazylice św. Jadwigi w Trzebnicy na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.  Celem zbiórki było pozyskanie funduszy na opiekę dla terminalnie chorych. 14 osób poświęciło swój wolny czas promując działalność  Fundacji poprzez ulotki, żółte balony i żonkile, które są symbolem akcji „Pola Nadziei”. Wolontariusze z radością zaangażowali się w przedsięwzięcie co zaowocowało zebraniem kwoty w wysokości 3485 zł. Dla naszej młodzieży była to okazja do rozwoju empatii, wrażliwości i bezinteresowności.

Opiekunowie wolontariuszy składają podziękowania dla zaangażowanych uczniów oraz ich rodziców, a szczególne dla ks. Proboszcza Jerzego Olszówki za umożliwienie przeprowadzenia akcji.

Fundacja podejmuje wiele ciekawych inicjatyw na rzecz chorych dzieci. Zapraszamy do zapoznania się z jej stroną internetową: www.hospicjum.wroc.pl  a za rok zachęcamy do zaangażowania się w przeprowadzenie kolejnych „Pól Nadziei”.