XV Maraton Pisania Listów za nami…

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczennicom, uczniom, nauczycielkom, rodzicom, którzy po raz ósmy przyłączyli się do międzynarodowej akcji Amnesty International i napisali w Trzebnicy 589 listów.

Listy pisaliśmy od początku tygodnia. W sobotę 12 grudnia dołączyli do nas mieszkańcy Trzebnicy i okolic oraz turyści zwiedzający nasze miasto. Miło nam było powitać rodziców naszej młodzieży, znajomych, przyjaciół, absolwentki i absolwentów liceum i gimnazjum (tu szczególne podziękowania dla Pauliny Kostrzewskiej, ponieważ  przywiozła nam 60 listów (sic!) napisanych własnoręcznie:), a także zupełnie obce osoby, które znalazły chwilę w sobotnie popołudnie i poświęciły czas, by napisać list w sprawie tegorocznych więźniów sumienia. Najwięcej listów napisaliśmy w sprawie Teodory del Carmen Vasquez z Salwadoru, skazanej na 30 lat więzienia za urodzenia martwego dziecka, oraz dla opozycyjnego dziennikarza więzionego od 15 lat w Uzbekistanie, na którym wymuszono zeznania za pomocą okrutnych tortur.

W organizację tegorocznego Maratonu Pisania Listów zaangażowała się klasa 1CG. Młodzież przeprowadziła w szkole akcję informacyjną, a w sobotę, korzystając z uprzejmości Gminnego Centrum  Kultury i Sportu, przygotowała salę i czynnie uczestniczyła w Maratonie. Na szczególnie uznanie zasługuje całodzienna praca  Patrycji Stawowej i Natalii Wójcickiej.

 

Do tegorocznego MPL w naszej szkole włączyły się anglistki: Aleksandra Anklewicz, Agnieszka Biarda, Magdalena Dembska, Maria Kaczmarska, polonistka – Kamila Możdżeń – Berbeć i bibliotekarka, Danuta Domino.

Serdecznie dziękujemy  za wolę współpracy:)

Monika Komisarczyk i Joanna Plichta