Aktualności szkolne

Czas na INKTOBER

W październiku nasza szkoła bierze udział w wyzwaniu artystycznym – INKTOBERZE. Polega ono na wykonywaniu rysunków na zadane hasłowe tematy, codziennie po jednym, przede wszystkim cienkopisem lub tuszem, ale też innymi technikami. Oczywiście nie każdy biorący udział musi rysować codziennie, ale jako szkoła chcielibyśmy opublikować przynajmniej jeden rysunek dziennie. Wyzwanie koordynują p. Danuta Domino i p. Joanna Plichta. Jeżeli zdecydujecie się wziąć udział, rysując choćby jeden rysunek, wysyłajcie skany/ zdjęcia rysunków do opublikowania na szkolnym Facebooku i Instagramie do p. Joanny Plichty (joanna.plichta@lotrzebnica.pl), a gotowe rysunki zanoście do p. Danuty Domino, żeby mogły zostać wystawione w bibliotece szkolnej. Wrócą do … Czytaj dalej Czas na INKTOBER

I Ty możesz zostać super bohaterem!

Szkolny Klub Wolontariusza zaprasza wszystkich uczniów i uczennice naszej szkoły do włączenia się w zbiórkę artykułów papierniczych dla Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy. Rzeczy zbieramy do 15 X 2022 r. Można je przynosić do sali 56 lub 44. Koordynatorki: p. Agnieszka Wrzesińska oraz p. Lucyna Lasota Czytaj dalej I Ty możesz zostać super bohaterem!

Warsztaty historyczne w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Dnia 16 września 2022 r. klasy 1a oraz 4a wzięły udział w warsztatach historycznych pt. „Staropolskie sprawy kryminalne z XVII wieku – co kryją i jak je odczytywać?”, które zostały przeprowadzone w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego przez p. mgr Katarzynę … Czytaj dalej Warsztaty historyczne w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki

Warsztaty integracyjne klas 1a i 1e

W środę 21.09.2022 r. w klasztorze sióstr Boromeuszek odbyły się warsztaty integracyjne klas 1a i 1e. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję sprawdzić się w różnych grach komunikacyjnych przeprowadzonych przez wychowawczynie- panią Agnieszkę Wrzesińską i panią Angelikę Szopę. Nad przebiegiem zajęć … Czytaj dalej Warsztaty integracyjne klas 1a i 1e

Zamigać poezję Różewicza

Zadanie niełatwe, ale możliwe, co udowodnił w spektaklu „W tłumaczeniu” Adam Stoyanow. Młodzież z klas humanistyczno-medialnych 2a oraz 1f uczestniczyła w piątkowe popołudnie w warsztatach teatralnych, obejrzała przedstawienie, a potem porozmawiała o nim z reżyserem, Wojtkiem Ziemilskim. Zajęcia odbyły się … Czytaj dalej Zamigać poezję Różewicza

Uwaga! Ubezpieczenie – nowa rekomendacja Rady Rodziców

Rekomendacją Rady Rodziców dotycząca ubezpieczenia na rok szkolny 2022/2023. e-mail: radarodzicow@lotrzebnica.pl Czytaj dalej Uwaga! Ubezpieczenie – nowa rekomendacja Rady Rodziców